Witold Adamek nie żyje! Pracował przy największych filmowych i serialowych hitach

Witold Adamek nie żyje

Witold Adamek nie żyje

Witold Adamek nie żyje

Smutne wiadomości w świecie filmu. Nie żyje Witold Adamek. Wybitny polski operator, scenarzysta i producent filmowy zmarł dzisiaj w wieku 71 lat. To on przyczynił się do sukcesu takich produkcji, jak: Samotność w sieci, Rodzina zastępcza, Krótki film o miłości i Daleko od okna.

Informację o śmierci potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową AP prezes SFP Jacek Bromski. Przyczyny śmierci Witolda Adamka na razie nie są znane, podobnie jak data i miejsce pogrzebu.

Filmy i seriale Witolda Adamka

Witold Adamek jest znany m.in. ze zdjęć do takich filmów jak „Yesterday” Radosława Piwowarskiego, „Baryton” Janusza Zaorskiego, „C.K. Dezerterzy” Janusza Majewskiego, „Jezioro bodeńskie” Janusza Zaorskiego, „Obywatel Piszczyk” Andrzeja Kotkowskiego, „Krótki film o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego, „Ferdydurke” Jerzego Skolimowskiego, „Ile waży koń trojański”  Juliusza Machulskiego.

Adamek było operatorem przy wielu serialach, np. „Matki, żony i kochanki” Juliusza Machulskiego i „Polskich drogach” Krzysztofa Prymka i Janusza Morgensterna. Wyreżyserował m.in. „S@motność w sieci” (2006) oraz serial „Rodzina zastępcza”.

Współpracował także z Feliksem Falkiem i Andrzejem Wajdą. W 2014 roku został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Przyczyny śmierci Witolda Adamka

Przyczyny śmierci Witolda Adamka

Śmierć Witolda Adamka

Śmierć Witolda Adamka


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×