Vicente Fernández nie żyje. Zmarła legenda muzyki latynoskiej. Żegnają go Ricky Martin, Maluma, Gloria Estefan…

Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernándeza nie żyje. Zmarł w wieku 81 lat. Latynoska branża muzyczna opłakuje legendę mariachi. W sieci pożegnały go gwiazdy: Ricky Martin, Maluma, Gloria Estefan…


Latynoski przemysł muzyczny opłakuje śmierć Vicente Fernándeza. Wielu znanych z branży oddaje hołd legendzie mariachi. Muzyk zmarł w niedzielę w wieku 81 lat, cztery miesiące po tym, jak doznał upadku, który spowodował, że został podłączony do respiratora.

Latynoski przemysł muzyczny opłakuje śmierć Vicente Fernándeza

Vicente Fernándeza pożegnał Ricky Martin. Emocjonalny wpis gwiazdy muzyki poruszył fanów.

Moje serce jest złamane. Don Chente był dla mnie aniołem przez całe życie. Kochał mnie, a ja kochałem jego. Za każdym razem, gdy jechałem do Guadalajary, przychodził na moje koncerty. Jedyna rzecz, która sprawia, że ​​moja dusza czuje się lepiej w tym momencie jest to, że za każdym razem, gdy się widzieliśmy, mówiłem mu, jak ważny był dla mnie. Cała moja miłość i siła płynie do jego rodziny i wszystkich cierpiących z powodu tej wielkiej straty – napisała artysta.

Maluma opublikował na Instagramie swoje selfie z Fernándezem.

Będzie nadal 'KRÓLEM'. Wysyłam uścisk pełen siły do ​​rodziny, którą kocham – napisał.

Nie mniej emocjonalne pożegnanie Chente pojawiło się na profilu na Instagramie Glorii Estefan.

Dziś jest trudny i bolesny dzień dla świata muzyki, po stracie meksykańskiego tytana, który przez dziesięciolecia kultywował swoje korzenie i kulturę w wielkim stylu na całym świecie. @_vicentefdez. Don Vicente Fernandez pozostawił nam spuściznę piosenek, filmów i nowych pokoleń, które będą podążać za jego muzyczną misją i wspominać jego imię z każdą nutą, którą zaśpiewają. Moje kondolencje dla jego bliskich i każdej z osób, które go kochają i szanują. Jestem jedną z jego wielkich fanów i nadal będę go kochać, szanować i podziwiać za to, jak wspaniałą osobą był i za głębokie ślady, jakie pozostawia w historii – napisała.

Także na profilu Pitbulla pojawiło się pożegnanie.

Legenda wszystkich legend. Będziemy tęsknić, ale nigdy nie zostaniesz zapomniany. Ciesz się niebem, polej trochę tequili od króla dla króla. Mistrzu!

Pod każdym z postów nie brakuje kondolencji. Muzyka latynoska straciła wielką legendę.

Kim był Vicente Fernández?

Vicente „Chente” Fernández Gómez urodził się 17 lutego 1940 w Huentitán El Alto. Był meksykańskim piosenkarzem, aktorem i producentem filmowym. Znany jako Chente or El rey de la canción ranchera (Król muzyki ranczerskiej), sprzedał ponad 65 milionów płyt na całym świecie. Współpracował z wytwórnią Sony Music Entertainment.

Piosenkarz może zaśpiewać wszystko. Ale ja, moje życie to muzyka meksykańska. Dla mnie zakładanie mojego stroju charro to kwestia dumy i bardzo duża odpowiedzialność – mówił Vicente.

Fernández zdobył cztery nagrody Grammy i osiem Latin Grammy oraz jest odpowiedzialny za napisanie niektórych z największych hitów tego gatunku, w tym Por Tu Maldito Amor, Volver Volver, Acá Entre Nos, Hermoso Cariño, Mujeres Divinas i coverów, takich jak El Rey i Camino de Guanajuato.

Wczesne lata swojego życia spędził na ranczu swojego ojca Ramona, które znajdowało się na obrzeżach miasta Guadalajara. 27 grudnia 1963 ożenił się z Marią del Refugio Abarcą Villaseñor, z którą miał trzech synów: Vicente, Gerardo i Alejandro Fernándeza.

Niestety po wypadku w sierpniu ubiegłego roku nie wrócił do zdrowia. Przyczyną były komplikacje po operacji urazu kręgosłupa szyjnego. Miał 81 lat.

 


Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernández nie żyje

Vicente Fernández nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×