Wreszcie! Thiago Cionek skomentował swoją samobójczą bramkę! To przez jego fatalny błąd przegraliśmy na Mundialu 2018!

Thiago Cionek Mundial 2018

Thiago Cionek Mundial 2018

Thiago Cionek tłumaczy się z przegranego meczu

Powiedzieć, że podczas meczu z Senegalem nasi zawodnicy poradzili sobie kiepsko, byłoby sporym niedopowiedzeniem. Z całą miłością do polskiej reprezentacji, nie sposób powiedzieć, że był to mecz udany, ale najbardziej obrywa się chyba Thiago Cionkowi. Piłkarz nazywany jest już przez prasę „pechowym Cionkiem”, a do historii przejdzie jako sprawca pierwszego polskiego „samobója” podczas Mistrzostw Świata.

Piłkarz ewidentnie nie czuje się z tym „wyróżnieniem” zbyt dobrze, bo postanowił wytłumaczyć się z tej fatalnej pomyłki podczas wywiadu z Polską Agencją Prasową:

Jeszcze nie analizowałem tej sytuacji z pierwszej połowy. Nie widziałem dokładnie, jak ta bramka padła. Wiem, że stało się najgorsze, co może się stać na mistrzostwach świata – czyli kontuzja albo samobój. Niestety, przytrafiło mi się to drugie. Starałem się asekurować Wojtka Szczęsnego. Rywal nie uderzył dokładnie, nie zdążyłem położyć nogi idealnie. No i stało się… Później starałem się szybko wrócić do gry i pomagać. Drużyna walczyła do końca. Wiem, że nie mamy teraz dużo czasu, aby patrzeć do tyłu. Oczywiście musimy wyciągnąć wnioski z dzisiejszych błędów. Na pewno stać na dużo więcej.

Stwierdził również, że o przegranej nie zadecydował brak umiejętności, a stres wywołany zbyt wielką presją:

Nie potrafiliśmy zaprezentować się z naszej najlepszej strony. Wiadomo, że umiemy o wiele więcej niż pokazaliśmy dzisiaj. To był ciężki mecz. Dwie bramki przypadkowe, jeżeli mogę tak powiedzieć. Oczywiście mogliśmy lepiej się zachować w tych sytuacjach. Potrafiliśmy zdobyć bramkę kontaktową, ale nie udało się doprowadzić do remisu. Włożyliśmy w ten mecz dużo energii, ale wiadomo, że w pierwszym spotkaniu zawsze jest trudniej. Mam nadzieję, że ten stres, presja już z nas zejdą.

Presją? Jaką presją. To przecież „tylko” Mistrzostwa Świata. Myślicie, że podczas kolejnego meczu presja wciąż będzie tak wielka, czy po pierwszym spotkaniu panowie oswoili się już z murawą?

Ręce opadają… Ojciec wyśmiał występ Wojciecha Szczęsnego na Mundialu 2018. Naprawdę to powiedział?

W polskiej drużynie nie dzieje się dobrze. Konflikt na linii Lewandowski – Błaszczykowski zaostrzył się

Mundial 2018: Internauci nie mają litości. Memy po porażce Polski z Senegalem są naprawdę brutalne!


Thiago Cionek strzelił samobója w meczu z Senegalem

Thiago Cionek strzelił samobója w meczu z Senegalem

Thiago Cionek

Thiago Cionek

Thiago Cionek na zgrupowaniu przed meczem Polska-Kazachstan

Thiago Cionek na zgrupowaniu przed meczem Polska-Kazachstan

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×