Teresa Tyszkiewicz nie żyje. Mąż artystki zamieścił poruszający wpis

Teresa Tyszkiewicz nie żyje

Teresa Tyszkiewicz nie żyje

Teresa Tyszkiewicz nie żyje. Informację o śmierci artystki przekazał mąż, który zamieścił poruszający wpis na Facebooku. Kim była? Ile miała lat?

Teresa Tyszkiewicz pracę artystyczną rozpoczęła w 1978 roku, kiedy zaczęła spełniać się zawodowo w różnych dziedzinach sztuki. Na swojej drodze spotkała Zdzisława Sosnowskiego, z którym wzięła ślub. Małżonkowie w 1982 roku przeprowadzili się do Paryża.

Teresa, kiedy mieszkała we Francji wpadła na pomysł, by tworzyć obrazy za pomocą szpilek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ ostatecznie została uznana za jedną z bardziej oryginalnych artystów w historii sztuki.

Teresa Tyszkiewicz nie żyje. Mąż pożegnał ją we wzruszającym wpisie

Teresa w Paryżu mieszkała aż do śmierci. Zmarła, 23 stycznia 2020 roku, o czym w mediach społecznościowych poinformował jej mąż. Chociaż nie zdradził przyczyn śmierci, we wzruszającym wpisie pożegnał swoją żonę, podkreślając, że Teresa była jego jedną z większych miłości. Przyznał, że po jej śmierci pozostanie po niej tylko sztuka:

Moja największa miłość, Teresa, odeszła wczoraj. Piękna, odważna i mądra kobieta Teresa Tyszkiewicz, artystka, której dzieło należy do najbardziej oryginalnych w ostatnich dziesięcioleciach. Zostawiła nas na zawsze, pozostała nam tylko jej sztuka.

Moja największa miłość, Teresa, odeszła wczoraj.Piękna, odważna i mądra kobieta Teresa Tyszkiewicz, artystka, której…

Opublikowany przez Zdzislawa Sosnowskiego Piątek, 24 stycznia 2020

Kim była Teresa Tyszkiewicz?

Tyszkiewicz była znaną i cenioną artystką, która pochodziła z Ciechanowa. W latach 70. studiowała na Politechnice Warszawskiej. Kiedy skończyła studia, rozpoczęła pracę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, z którym związała się od 1978 roku. W marcu miała zainaugurować retrospektywę swojej pracy w łódzkim muzeum. Była żoną filmowca Zdzisława Sosnowskiego. Zmarła 22 stycznia 2020 roku w Paryżu.

Zobacz także: Kobe Bryant nie żyje. Do sieci wyciekło nagranie z helikoptera. Co działo się na pokładzie przed katastrofą?


Teresa Tyszkiewicz nie żyje

Teresa Tyszkiewicz nie żyje

Teresa Tyszkiewicz nie żyje. Screen: YouTube, Gorzów Wielkopolski

Teresa Tyszkiewicz nie żyje. Screen: YouTube, Gorzów Wielkopolski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×