Szukaj

Tadeusz Chudecki o przerażającej sytuacji we Włoszech. Nie wie, czy w trumnie jest jego szwagier

Tadeusz Chudecki

Tadeusz Chudecki

Tadeusz Chudecki niedawno poinformował o tragedii spowodowanej koronawirusem w jego najbliższej rodzinie. Teraz ujawnia kolejne przerażające szczegóły epidemii we Włoszech.

Tadeusz Chudecki, aktor którego wielu widzów kojarzy z roli w M jak Miłość, zwierzył się na Facebooku z osobistej tragedii. W jego włoskiej części rodziny są ofiary śmiertelne koronawirusa. Aktor przestrzega, żeby stosować się do zasad narzuconych przez państwo.

Dzisiaj, w rozmowie z Faktem zdradził zatrważające szczegóły sytuacji w swojej drugiej ojczyźnie, Italii – aktor posiada podwójne obywatelstwo – polskie i włoskie. Był żonaty z Włoszką Luizą, która zmarła w 2010 roku.

Tadeusz Chudecki o sytuacji we Włoszech spowodowanej koronawirusem

Wczoraj aktor poinformował w poście na Facebooku o śmierci swojego szwagra z Włoch o imieniu Albino, który kilka dni temu został zabrany do szpitala z wysoką gorączką.

ITALIA moja druga Ojczyzna cierpi i umiera. Przedwczoraj na koronawirusa zmarł mój szwagier Albino, dzisiaj rano dowiedziałem się, ze drugi brat Giovanni został w nocy zabrany z wysoka temperatura do szpitala w Mantui. Kto się potrafi modlić niech się modli, kto ma inne sposoby niech wysyła dobra energię i życzliwe myśli. Wspomagajmy się i ratujmy.

Dzisiaj w rozmowie z faktem, Tadeusz Chudecki zdradził zatrważające szczegółu, które zna od swojej włoskiej rodziny. Zdradził, że jako osoba dotknięta osobiście tragedią spowodowaną koronawirusem, zmienił całkowicie podejście do sprawy.

Moje podejście do tematu bardzo się zmieniło od momentu, gdy dowiedziałem się, że moja bardzo bliska rodzina we Włoszech zaczęła chorować. Nie jestem już tylko przeciętnym widzem serwisów informacyjnych, który patrzy na wszystko z dystansu, a osobą, która doświadczyła tej epidemii niemal na własnej skórze, bo w bliskim otoczeniu. Straciliśmy dwie osoby. Zmarł brat mojej śp. żony, Albino, który miał 66 lat oraz 58-letni kuzyn. Natomiast drugi brat mojej żony 60-letni Giovanni jest w szpitalu w Mantui pod respiratorem. Walczy o życie. Mamy nadzieję, że będzie dzielny i wszystko się dobrze skończy chociaż w jego przypadku – powiedział Faktowi aktor.

Przekazuje także informacje, jak wygląda sytuacja we Włoszech na podstawie telefonicznych relacji jego bliskich. Powiedział, że wszyscy są poddani ścisłej kwarantannie i że nie wiadomo, jak jego rodzina zaraziła się koronawirusem. Nie mogą wziąć udziału w pogrzebie. Jego słowa na temat pochówku szwagra wprawiają w osłupienie.

Są poddani całkowitej kwarantannie. Mówią, że fakt niemożności pojechania na pogrzeb jest straszny. Niestety zaostrzenia są teraz takie, że nawet najbliższa osoba nie może uczestniczyć w pogrzebie. To dramat, że mieszka się trzy kilometry od cmentarza na którym jest chowany twój ukochany członek rodziny, a nie możesz być na tym pogrzebie. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że szwagier został tak blisko domu pochowany, bo akurat moja rodzina miała grób rodzinny. Zdarza się, że teraz ciała wiezie się do innych województw, bo ludzie nie mają rodzinnych grobów, albo brakuje miejsc i tam się ich chowa, gdzie akurat jest coś wolnego. Nie brakuje też wątpliwości, co do samego pochówku. Bratowa mówi: „A czy ja wiem, że w tej trumnie to jest on?!”. Nikt tego nie wie teraz w 100%, a człowieka zdesperowanego nachodzą różne czarne myśli.

Przekazuje też słowa, jakie usłyszał od swojej bratowej, które powinny być lekcją dla nas wszystkich.

Moja bratowa apeluje dlatego, by nie bagatelizować teraz wszystkich komunikatów i bronić się, póki jest czas. Mówi: „Tadeusz, używajcie maseczek, rękawiczek i nie wychodźcie z domu”. Myślę, że posunięcia naszych władz, które z tego powodu wszystko pozamykały są bardzo słuszne. Sukces czy brak tego sukcesu związanego z walką z koronawirusem będzie uzależniony od tego, na ile będziemy się stosowali do zaleceń.

Chudecki bezwzględnie przestrzega zasady, że zostaje w domu. Wychodzi wtedy, kiedy już naprawdę musi. Należy brać z niego przykład.

 


Tadeusz Chudecki

Tadeusz Chudecki

Tadeusz Chudecki

Tadeusz Chudecki

Kondolencje dla Tadeusza Chudeckiego od Ilony Łepkowskiej

Kondolencje dla Tadeusza Chudeckiego od Ilony Łepkowskiej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×