Dzisiaj Światowy Dzień Kota! Poznajcie mruczących pupili gwiazd. Te słodziaki skradły serca internautów [DUŻO ZDJĘĆ]

Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota 2022. Gwiazdy uwielbiają mruczki. Przygotowaliśmy galerię zdjęć futrzaków polskich celebrytów. Kto jest "kociarzem"?

Światowy Dzień Kota obchodzony jest w Polsce 17 lutego. Ma on podkreślić znaczenie mruczących pupili w życiu ludzi. Jest to również apel o to, by pomagać bezpańskim kotom, które mijamy na ulicach. W naszym kraju świętujemy ten dzień od 2006 roku, co zainicjował miesięcznik Kot. W związku z tym wiele fundacji organizuje przeróżne akcje. Zbierane jest jedzenie, a także koce, które mogą służyć za legowisko, dla porzuconych zwierzaków.

Światowy Dzień Kota. Które gwiazdy posiadają koty?

W związku ze Światowym Dniem Kota przygotowaliśmy galerię zdjęć mruczków, które należą do polskich gwiazd. Szczególną miłośniczką zwierząt jest Katarzyna Dowbor. Opiekuje się końmi, psami oraz ma kota rasy Maine Coon. Futrzaki te posiadają puszystą, długą sierść. Są też znacznie większe od przeciętnych kotów. Cena, jaką trzeba zapłacić za takiego pupila, waha się między 1500 a 3000 złotych. Gwiazda co roku chętnie przypomina o akcji.

Do grona „kociar” wlicza się również Agnieszka Dygant. Gwiazda jest właścicielką aż dwóch futrzaków. Podobnie jak Katarzyna Dowbor, aktorka jest fanką rasy Maine Coon. Regularnie chwali się nimi w swoich mediach społecznościowych.

Maryla Rodowicz poza ekstrawaganckimi strojami, ma jeszcze jedną słabość – koty. Już jako nastolatka darzyła je ogromną miłością i nie pozostawała obojętna na ich los. Dokarmiała bezpańskie czworonogi. Z czasem zdecydowała, że sama chce być ich właścicielką. W jej willi zamieszkały cztery futrzaki.

Do grona miłośników kotów należy również Dorota Szelągowska. Projektantka wnętrz nadała swojemu futrzakowi imię Splendor.

Hanna Lis jest właścicielką dwóch kotków oraz pieska. Jakiś czas temu przeżyła jednak prawdziwą chwilę grozy, ponieważ oba mruczki uciekły. W pewnym momencie była przekonana, że już nigdy ich nie odzyska. Na szczęście po kilku tygodniach wróciły do jej domu, za co podziękowała dobrym ludziom:

Rodzina w komplecie! Kochani, po pięciu dniach giganta odnalazłam Felka, po sześciu – Toyotę. Szczerze mówiąc w trzeciej dobie poszukiwań straciłam nadzieje, że kiedykolwiek je jeszcze zobaczę. A jednak! Never give up! Dziękuję Wam za wszystkie udostępnienia i rady – napisała na Instagramie.

Do grona „kociarzy” zaliczają się także m.in.: Anna Mucha, Magdalena Cielecka, Jessica Mercedes, Agnieszka Włodarczyk, Anita Sokołowska, Tatiana Okupnik, Kasia Kowalska, Eva Minge, Mikołaj Krawczyk, Mateusz Gessler oraz Filip Bobek.

Zdjęcia ich futrzaków prezentujemy w galerii.


Anna Mucha - kot

Anna Mucha - kot

Agnieszka Dygant - kot

Agnieszka Dygant - kot

Anita Sokołowska - kot

Anita Sokołowska - kot

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×