Córka Ryszarda Adamusa pożegnała go poruszającym wpisem. Słowa gwiazdy „Barw szczęścia” rozrywają serce

Ania Adamus, Ryszard Adamus

Ania Adamus, Ryszard Adamus

Szesnastoletnia Ania Adamus znalazła swojego ojca nieprzytomnego w ich domu pod Warszawą. Próbowała go reanimować, ale nic już nie pomogło.

Ojcem Ani Adamus gwiazdy „Barw szczęścia” był Ryszard Adamus, znany polski producent muzyczny. Artysta nie tylko zajmował się wydawaniem płyt, ale kilkakrotnie pojawiał się na dużym ekranie. Widzowie mogą kojarzyć go z takich filmów jak Poranek kojota czy Złoty środek. Był również „ojcem chrzestnym” wielkiej kariery Piaska – to on wyprodukował jedną z najlepiej sprzedających się płyt w historii polskiej muzyki czyli „Sax&Sex” Roberta Chojnackiego – to na niej Andrzej Piaseczny miał swój pierwszy wielki przebój „Niecierpliwy”. Pojawił się także w teledysku Roberta Chojnackiego i Piaska Budzikom śmierć. Muzyk pożegnał go we wzruszającym poście:

On jako jedyny! w odróżnieniu od wszystkich majdżersów zauważył w moich demówkach z Niecierpliwymi, Budzikami, Prawie do nieba itd, drzemiący w nich potencjał i choć to może nie wypada, ale powiem, że dla sfinansowania Sax&Sex potrafił w tajemnicy przed wszystkimi zastawić swój dom w Aninie! Los potem mu i nam to sowicie wynagrodził, ale właśnie taki był to Człowiek. Żegnaj kochany Rysiu. – napisał Robert Chojnacki.

Ryszard Adamus był również założycielem Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej, w której grają największe polskie gwiazdy. Dziś na Cmentarzu Bródnowskim odbył się jego pogrzeb. W ostatniej drodze Ryszarda Adamusa towarzyszyli mu  m.in. Radosław Majdan, Marek Sierocki i Andrzej Piaseczny.

Ania Adamus, córka Ryszarda Adamusa, o śmierci ojca

Ania Adamus, to córka Ryszarda Adamusa, która gra w serialu Barwy szczęścia. Młoda gwiazda wciela się tam w postać Zuzy, podopiecznej Cieślaków, których grają Zbigniew Buczkowski i Anna Gronostaj.

Ania była pierwszą osobą, która znalazła swojego nieprzytomnego ojca. Córka z ojcem spędzali razem czas w swoim domu pod Warszawą. Gdy Ryszard Adamus na dłużej zniknął córce z oczu, ta zaczęła go szukać. Znalazła go nieprzytomnego w zagrodzie.

Leżał na ziemi, zimny, z otwartymi oczami. Przeraziłam się i zadzwoniłam pod numer 112, tam usłyszałam, że mam reanimować tatę i robiłam to. Słyszałam, jak pękają mu żebra, i płakałam do słuchawki, w której słyszałam mamę – mówiła w rozmowie z SE.

Ania uświadomiła sobie, że w tym momencie skończyło się jej dzieciństwo:

Nagle skończyło się moje dzieciństwo i zrozumiałam, że nic nie jest na zawsze i niczego nie warto odkładać na potem. Mam nadzieję, że tata patrzy na mnie z nieba i będzie tam nade mną czuwał. Cieszył się, że chcę zostać aktorką – zakończyła wypowiedź młoda aktorka.

Bardzo współczujemy i przesyłamy kondolencje.

Prośba rodziny o udostępnianie informacji

Opublikowany przez Ryszarda Adamusa Poniedziałek, 18 maja 2020


Anna Adamus

Anna Adamus

Anna Adamus

Anna Adamus

Anna Adamus

Anna Adamus

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×