Rene Zellweger o czwartej części „Bridget Jones”. Fani kinowego hitu latami czekali na ten komentarz

Bridget Jones 4. Kiedy nowa część?

Bridget Jones 4. Kiedy nowa część?

Dziennik Bridget Jones powraca? Nieoficjalnie mówi się o planach realizacji czwartej części uwielbianej przez widzów komedii. Do plotek odniosła się sama odtwórczyni głównej roli - Renee Zellweger.

Dziennik Bridget Jones to kultowa komedia romantyczna reżyserii Sharon Maguire, której fabuła opiera się na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Helen Fielding. Pierwsza część brytyjskiego filmu fabularnego zadebiutowała w kinach ponad 20 lat temu – w 2001 roku.

Produkcja doczekała się dwóch kontynuacji – Bridget Jones: W pogoni za rozumem, która pojawiła się na ekranach w 2004 roku oraz Bridget Jones 3, mającą swoją premierę w roku 2016. Film spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem wśród widzów, którzy pokochali jego główną bohaterkę. Ekranizacja powieści Helen Fielding zarobiła łącznie ponad 280 milionów dolarów.

Główną bohaterką filmu jest tytułowa Bridget Jones – mieszkanka Londynu, której życie uczuciowe jest pasmem porażek. Kobieta znajduje pocieszenie w alkoholu, papierosach i jedzeniu. Wraz z rozpoczęciem nowego roku postanawia prowadzić pamiętnik, w którym zamierza opisywać wszystkie ważne wydarzenia ze swojego życia – również jej relacje z mężczyznami.

Produkcja jest przesiąknięta doskonałym humorem, a główną rolę świetnie odegrała Renee Zellweger, która otrzymała wiele nominacji do prestiżowych nagród w kategorii najlepszej aktorki. Gwiazda była nominowana między innymi do Oscara, Złotego Globu, czy MTV Movie Awards.

Renee Zelweger o kontynuacji Dziennika Bridget Jones

W trzeciej części filmu opowiadającego przygody Bridget Jones, główna bohaterka zachodzi w ciążę. Nieoficjalnie mówi się o tym, że w planach jest realizacja czwartej części filmu, a nowa opowieść miałaby przedstawiać kobietę w roli matki. Jak podają brytyjskie media – Zellweger byłaby zachwycona powrotem do roli.

Do tych spekulacji odniosła się sama Renee Zellweger w programie The Jess Cagle Show. Gwiazda zdradziła, że ma głęboką nadzieję na kontynuację filmu o perypetiach Bridget Jones, ponieważ bardzo lubi graną przez siebie postać.

Jak podaje brytyjski dziennik The Sun – zdjęcia do czwartej części filmu o przygodach Bridget Jones miałby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Obsada miałaby się składać z dobrze znanych widzom twarzy, a scenariusz miałaby współtworzyć Helen Fielding. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się prawdopodobnie już niebawem.


Dziennik Bridgett Jones - 25 grudnia - TVN7 20:00

Dziennik Bridgett Jones - 25 grudnia - TVN7 20:00

Renee Zellweger, BAFTA 2020

Renee Zellweger, BAFTA 2020

Renee Zellweger – BAFTA 2020

Renee Zellweger – BAFTA 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×