Gwiazda TVN zatrzymana przez CBA. Usłyszała poważne zarzuty

TVN Turbo

TVN Turbo

Jak donoszą wirtualnemedia.pl prowadzący popularnego programu nadawanego na antenie TVN Turbo został zatrzymany przez CBA. Ciąża na nim poważne zarzuty. Stacja nie komentuje tych doniesień.

Program nadawany na TVN Turbo „Złodzieje” bardzo szybko zdobył popularność wśród widzów. Jego celem jest uświadomienie społeczeństwa, w jaki sposób uniknąć rabunku. Prowadzący pokazują w nim, jak działają tytułowi złodzieje. Zarówno na małą, jak i wielką skalę: od drobnych kradzieży po przekręty na iście światowym poziomie. Dzięki niemu możemy poznać triki i metody, którymi posługują się przestępcy.

Prowadzący program to dwaj mężczyźni o ksywkach Fryzjer i Elvis. Pierwszy z nich to były policjant zajmujący się kradzieżami, natomiast drugi to nawrócony złodziej, znający wiele numerów od podszewki. Dziś do mediów dotarła informacja o zatrzymaniu jednego z nich.

Prowadzący programu Złodzieje zatrzymany przez CBA. W jakiej sprawie?

Według komunikatu prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego oddział CBA w Rzeszowie wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej prowadzi dochodzenie w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej.

Jak ustalono w toku śledztwa, grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice – informuje Biuro.

W związku ze sprawą dokonano zatrzymania w dniu wczorajszym na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego aż siedmiu osób, w tym trzech przedsiębiorców.

Czterem zatrzymanym ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści majątkowych o wartości co najmniej 1 mln 300 tys. zł. i obietnic wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Zatrzymanym przedsiębiorcom prokurator przedstawił zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za podjęcie się bezprawnego załatwienie spraw – podaje CBA.

Wobec sześciu zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Jednak sprawa wciąż jest rozwojowa. Według serwisu wPolityce.pl wśród zatrzymanych jest też Marek K. (pseudonim Fryzjer), który zawodowo jest współgospodarzem programu Złodzieje emitowanego na antenie TVN Turbo. Dotychczas zrealizowano pięć sezonów.

Wirtualnemedia postanowiły sprawdzić te doniesienia, jednak dotychczas nie otrzymali odpowiedzi od CBA.

Wszelkie informacje, jakie mogliśmy podać w sprawie, o którą Pan pyta, znajdują się w komunikacie – czytamy w mailu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Stacja TVN również powstrzymała się od komentowania tej sprawy.


Złodzieje TVN Turbo

Złodzieje TVN Turbo

Zlodzieje TVN Turbo

Zlodzieje TVN Turbo

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×