Szukaj

Kim był Piotr Woźniak-Starak? To on stworzył największe kinowe hity ostatnich lat

Kim był Piotr Woźniak-Starak? Producent filmowy, artysta, a prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Miał 39 lat i był synem Anny Woźniak-Starak, miał siostrę Julię. 18 sierpnia zginął w wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Informację o śmierci potwierdził wiceszef MSWiA: "Potwierdziły się najgorsze obawy". Co o nim wiemy?
Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak był znaną osobistością świata kultury: producentem filmowym i bywalcem salonów. Starakowie należą do najbogatszych Polaków. Piotr był synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak, która wraz z mężem Jerzym Starakiem zarządza największą polską firmą farmaceutyczną, Polpharmą. Majątek Jerzego Staraka szacowany jest na około 5,9 mld zł. Dodatkowo Anna Woźniak-Starak jest właścicielką firmy Belvedere Łazienki Królewskie z ekskluzywną restauracją Belvedere.

Zobacz: Piotr Woźniak-Starak nie żyje – odnaleziono ciało. Wiceszef MSWiA: “Potwierdziły się najgorsze obawy”

Piotr Woźniak-Starak z rodzicami: Anną Starak i Jerzym Starakiem

Piotr Woźniak-Starak z rodzicami: Anną Starak i Jerzym Starakiem

Zobacz: Kto odziedziczy główną część fortuny Staraków? Julia czy Piotr?

Piotr Woźniak-Starak – data urodzenia

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku. W 2019 roku skończył 39 lat. Przez 11 lat swojego życia mieszkał w Stanach Zjednoczonych.

Piotr Woźniak-Starak – producent filmowy

Sam Piotr był znanym producentem filmowym. Kierował firmą producencką Watchout Studio. Najbardziej znanymi filmami, przy których pracował są Bogowie, opowiadające losy prof. Religi, oraz Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Ale to nie wszystko. Jego firma produkuje również reklamy – jak dla sieci stacji paliw Circle K, PKO BP czy UPC. Jak wynika ze sprawozdań finansowych, Watchout Studio w 2017 roku przyniosło ponad 27 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 673 tys. zł. Na swój majątek sam ciężko zapracował, mówi się, że nie korzystał z funduszy rodzinnych. Był bardzo majętnym człowiekiem. Nazywano go – „młody milioner”. Jak podaje Wprost, spółka Piotra dwa lata temu przyniosła ponad 27 mln zł przychodów.

Już na początku swojej działalności asystował Andrzejowi Wajdzie podczas produkcji filmu Katyń, brał także udział w tworzeniu serialu kryminalnego Oficerowie. Mimo swoich filmowych sukcesów Piotr nie był osobą kojarzoną z branżą filmową, jego sława medialna rozpoczęła się, kiedy 3 lata temu, kiedy zawarł małżeństwo z Agnieszką Woźniak-Starak.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Julia Starak – kim jest siostra Piotra?

O życiu prywatnym Piotra wiadomo niewiele. W mediach plotkarskich można się jedynie doszukać informacji, że mąż dziennikarki TVN-u miał piękną siostrę Julię, która swojego czasu przeszła fenomenalną metamorfozę. Dziewczyna schudła ponad 20 kilogramów, pod okiem Ewy Chodakowskiej doprowadziła swoje ciało do perfekcji. Mieszka w Zurichu i prawdopodobnie wyszła za mąż za Frizrizio Fabsa. Nie wiadomo jednak, kim jest szwagier Piotra i czy faktycznie jest mężem Julii.

Zobacz: Julia Starak jest nie do poznania! Schudła 20 kilo i ma figurę prawie jak Agnieszka Szulim! [GALERIA]

Julia Starak wzbudziła zainteresowanie mediów, kiedy zaczęła się pokazywać na czerwonych dywanach w towarzystwie brata Piotra Woźniaka i jego żony, dziennikarki Agnieszki. Dziedziczka fortuny ukończyła szwajcarską szkołę Aiglon College, następnie studiowała neurologię i ekonomię na prestiżowej uczelni Brown University w Stanach Zjednoczonych. Z Agnieszką Woźniak – Starak  zaprzyjaźniła się po powrocie ze studiów, gdy zatrzymała się u brata.

Zobacz: Piękna siostra Piotra Woźniaka-Staraka wzięła ślub w Szwajcarii?! Milioner ujawnił rodzinny sekret w wystrzałowy sposób!

Piotr Woźniak-Starak z siostrą Julią

Piotr Woźniak-Starak z siostrą Julią


Piotr Starak z żoną Agnieszką Woźniak-Starak

Piotr Starak z żoną Agnieszką Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak na balu TVN 2018

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak na balu TVN 2018

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

Polecane dla Ciebie

×