Z OSTATNIEJ CHWILI: Prezydent Gdańska zaatakowany przez nożownika podczas Światełka do nieba WOŚP!

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany

Atak na prezydenta Gdańska. Wszystkie informacje

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas Światełka do nieba z okazji odbywającego się 27. finału WOŚP. W jakim jest stanie? Kim jest zamachowiec?

Wstrząsające doniesienia z Gdańska. Podczas odbywającego się o godzinie 20.00 Światełka do nieba WOŚP, Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika. 27-letni mężczyzna wtargnął na scenę i ugodził prezydenta miasta kilka razy nożem w brzuch. Radio TOK FM podało, że „prezydent ma przeciętą aortę, a jego stan jest poważny”.

Z nieoficjalnych informacji reportera WP wynika, że Pawłowi Adamowiczowi zadano kilka ciosów w brzuch w okolicach serca. Potwierdzono, że jego stan jest bardzo ciężki – relacjonuje Wirtualna Polska.

Napastnik został błyskawicznie obezwładniony przez ochronę. Zamachowiec po ataku na prezydenta Adamowicza wyrwał mikrofon prowadzącym, stanął na scenie i zaczął krzyczeć w stronę tłumu:

Nazywam się Stefan Miłosz, siedziałem niewinny w więzieniu. PO mnie tam władowała.

Z ustaleń TVN24 wiadomo, że „Stefan Miłosz” – tak naprawdę Stefan Wilmont – ma 27 lat, pochodzi z Gdańska, 4-krotnie obrabował bank, a wczoraj wyszedł z więzienia. Na scenę wszedł dzięki zawieszonej na szyi plakietce MEDIA:

Wyrwał mikrofon i krzyczał coś w stylu, że był w więzieniu i siedział niesłusznie pięć lat, że jest niewinny, a wszystko przez prezydenta Gdańska. (…) Mężczyzna nie wyróżniał się z tłumu. To była osoba ubrana jak większość z nas przez co nie zwracała uwagi ochrony – powiedziała Dominika Ziółkowska, reporterka TVN24.

Reporter WP ustalił, że w miejscu finału WOŚP w Gdańsku, w przestrzeni, w której stała scena, nie było kontroli plecaków. 

Serwis Trojmiasto.pl informuje, że wśród zgromadzonych przy scenie osób nie było paniki. Poniżej film z ataku na prezydenta Adamowicza nagrany przez jednego z uczestników Światełka do nieba WOŚP w Gdańsku:

Relacja TVN24:

Paweł Adamowicz zaatakowany. W jakim jest stanie?

Według ostatnich doniesień TVN24, prezydent Adamowicz został przewieziony karetką do szpitala. Był reanimowany, jego stan jest poważny. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednego z komisariatów – powiedział rzecznik policji Mariusz Ciarka w rozmowie z trójmiejskimi mediami.

Rzecznik prasowy prezydenta Gdańska w pierwszym komentarzu poprosił o modlitwę:

Na razie prezydent jest operowany i wszyscy czekamy na rezultat tej operacji. To są jedyne oficjalne informacje. Mam ogromną prośbę i ogromny apel o niepokojenie rodziny i bliskich. To są dla nich trudne chwile. Wiemy, że jutro część osób będzie oddawał krew. Wiemy, że to był barbarzyński atak i to jest bardzo trudna operacja – poinformowała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska, w oficjalnym komunikacie.

Z kolei Andrzej Duda poinformował, że gdańscy lekarze zdołali przywrócić pracę serca Pawła Adamowicza:

Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy.

O ataku nożownika na prezydenta Gdańska napisały już zagraniczne media, w tym BBC i The Mirror.

Zobacz: Gwiazdy wstrząśnięte atakiem na prezydenta Gdańska! Instagram tonie w poruszających wpisach: „Ludzie dokąd do wszystko zmierza?”

W jakim stanie jest prezydent Gdańska? Pojawił się pierwszy oficjalny komunikat

Bez tajemniczej „Dzidzi” nie byłoby WOŚP! Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Pary prezydenckie zawsze wspierały WOŚP. Będziecie zdumieni tym, co przekazywali na licytacje!


Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?

Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?

Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, w trakcie reanimacji

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, w trakcie reanimacji

Komentarze

  • Gość pisze:

    PILNE. 27 latek zatrzymany podczas o zabostowo na Pawła Adamowicza z skoczylo się nie na smiechu to ze to wyglądało to tak jak on muszal się skazyc na niewinosc

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×