Otar Saralidze – kim jest aktor z „365 dni”?

365 dni premiera filmu. Kto się pojawił?

365 dni premiera filmu. Kto się pojawił?

W filmie "365 dni" Blanki Lipińskiej zagrał brata głównego bohatera Massimo. Kim jest tajemniczy Otar Saralidze?

Jest pół-Polakiem, pół-Gruzinem, dzięki swojej oryginalnej urodzie Otar Saralidze mógł zagrać brata Massimo, czyli Michele’a Morrone w filmie 365 dni. Jedynym problemem był tylko brak znajomości języka włoskiego.

Na planie musiałem wiele wiele razy odsłuchiwać przed każdym ujęciem poprawnej wymowy swoich kwestii, które nagrywał dla mnie Michele. Robiłem to nawet w nocy. Prawidłowe wypowiedzenie choć jednego zdania w języku, którego w ogóle się nie zna, wymaga niesamowitego skupienia. Moim celem było to, aby moje kwestie brzmiały wiarygodnie nawet dla rodowitego Włocha, który ich posłucha. To jest spore aktorskie wyzwanie, ale myślę, że można się z tym uporać – opowiada Gali Otar Saralidze.

30-letni aktor nie zazdrościł Annie i Michelowi odważnych scen miłosnych, ale uważa, że dziś byłby już gotowy je zagrać.

Przed przeczytaniem scenariusza wręcz bałem się, że przypadnie mi zagrać takie sceny. Nie znałem bowiem wcześniej tej historii. Był z tym związany pewien lęk, bo nie czułem się jeszcze gotowy zagrać coś tak odważnego. Teraz myślę, że mógłbym to zagrać, ale na pewno musiałoby mieć to oparcie w fajnej historii – wyznał w wywiadzie aktor.

Ze względu na swoje pochodzenie i urodę, Otar Saralidze często otrzymuje role postaci z zagranicy. Czy boi się zaszufladkowania?

Oczywiście myślę o tym i trochę się tego boję. Mimo wszystko, to co robię, chcę robić jak najlepiej. Wiec nawet jeśli byłaby to taka właśnie rola, to jeśli będzie zrobiona dobrze, uważam to za sukces. Pewnych rzeczy też nie przeskoczę. To nie zależy ode mnie. Mogę z tym walczyć, mogę chcieć zagrać np. polskiego księdza, ale niestety też często ludzie nie dają mi szansy na coś takiego. Trudno jest się przebić – wyznaje Otar.

Widzowie mogą kojarzyć Otara z ról filmowych i serialowych. Zagrał m.in. w serialu O mnie się nie martw. Na co dzień współpracuje ze stołecznymi teatrami: OCH-Teatr i Teatrem Powszechnym.


Otar Saralidze

Otar Saralidze

Otar Saralidze

Otar Saralidze

Otar Saralidze

Otar Saralidze

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×