Wirtualna Polska

Nie tylko Maria Konarowska i Michał Wiśniewski. Te gwiazdy nigdy więcej nie „pójdą na jednego”

Nie tylko Maria Konarowska i Michał Wiśniewski. Te gwiazdy nigdy więcej nie „pójdą na jednego”

Maria Konarowska, Michał Wiśniewski, Paweł Kukiz

Maria Konarowska wspomniała, że świętuje ósmą rocznicę bez alkoholu. Nie tylko ona zdecydowała się na życie w całkowitej trzeźwości. Które gwiazdy patrzą na świat trzeźwym wzrokiem?

Wirtualna Polska

Maria Konarowska to polska aktorka, która wybrała życie w trzeźwości. Cztery lata przed narodzinami córki zdecydowała, że nie będzie prowadziła imprezowego życia z kieliszkiem w dłoni. Jakie gwiazdy poszły jej śladem?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Maria Konarowska odstawiła alkohol

Dla Marii życie bez używek i imprez to był proces. Nie od razu była gotowa na to, by odciąć się od wszystkiego. Co mówi o tym okresie swojego życia?

Kiedyś byłam taka rozrywkowa, imprezowa i podjęłam po prostu taką decyzję, że chcę żyć bardziej świadomie, trzeźwo. Od ośmiu lat jestem na tej drodze i to chyba była dla mnie taka najtrudniejsza rzecz. W którymś momencie po prostu trzeba zdecydować, jak chcesz iść, gdzie chcesz iść. No i te decyzje podejmowałam wielokrotnie przez parę lat. To nie jest tak, że obudziłam się któregoś dnia i postanowiłam, że od dzisiaj nie będę imprezować, pić alkoholu, tylko to był proces – powiedziała serwisowi Co za tydzień.

Maria Konarowska skupia się dziś na rodzinie i karierze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Michał Wiśniewski nie pije alkoholu od lat

Michał Wiśniewski wpadł w ten sam nałóg, co jego rodzice. W 2014 roku przyznał, że potrafił codziennie wypijać 0,7l wódki. Podjął wyzwanie życia w trzeźwości i od kilku lat, dzięki wszywce, jest trzeźwy.

To jest zawsze tylko ta jedna alternatywa: albo się zapić na śmierć i kipnąć we własnych rzygach, albo wołać krawca (osobę, która aplikuje tzw. wszywkę – przyp. red.) i walczyć dalej. Trzyma mnie wiara, że to, co dobre, jest jeszcze przede mną – mówił w wywiadach.

Wirtualna Polska

Michał Wiśniewski codziennie walczy dla miłości swojego życia i dzieci, które bardzo kocha.

Borys Szyc walczy z nałogiem alkoholowym

Aktor stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Było to w 2008 roku. Borys Szyc długo jeszcze bronił się przed podjęciem działań, zmierzających do wyjścia z nałogu.

Mówiąc, że mnie, osobę znaną, też to dotknęło, chciałem, żeby inni też się odważyli, żeby się nie wstydzili o tym powiedzieć. Ta ulga, która później przychodzi jest tak wielka, tak ci to wszystko puszcza, no, że warto ten krok wykonać – mówił gwiazdor w rozmowie z Vivą. – Zagrożenie jest zawsze gdzieś blisko. Od kieliszka dzieli cię – o! – taki ruch i o tym trzeba pamiętać.

Borys Szyc stara się wykorzystać stan trzeźwości do odbudowania dobrych relacji z córką, Sonią i budowania nowego życia rodzinnego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

https://www.instagram.com/p/Cte-XjroD9G/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Wirtualna Polska

Ilona Felicjańska chce leczyć z nałogu alkoholowego innych

Modelka, która chodziła po wybiegach największych domów mody, została zatrzymana za jazdę po alkoholu w 2010 roku. Do dziś walczy ze swoim nałogiem, co jakiś czas notując złamanie abstynencji. Ilona Felicjańska nie poddaje się jednak, a nawet stara się wykorzystać swoje doświadczenia, by pomóc innym kobietom. Otworzyła klinikę leczenia uzależnień.

To taka straszna choroba, bo nie da się po tym pierwszym kieliszku, zatrzymać. I dlatego ja już nie będę wchodzić na ten ring i z alkoholem walczyć. Chcę w trzeźwości spędzić resztę życia, bo życie na trzeźwo naprawdę jest piękne. Tylko na trzeźwo możemy żyć życiem, z którego można być dumnym, można być potrzebnym innym i czuć satysfakcję, z tego, co się robi. Takich stanów alkohol nigdy nikomu nie daje – deklaruje.

https://www.instagram.com/p/CZucBfht7Js/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Paweł Kukiz nie ma już problemu z alkoholem

Paweł Kukiz zapowiedział, że odstawia alkohol. Muzyk miał ogromne problemy z realizacją swoich planów zawodowych, gdy wciągał go nałóg.

Nie odstawiłem zupełnie, bo nie mam już z alkoholem problemu. Gdybym go miał, byłbym wielokrotnie widywany w stanie nietrzeźwości w ciągu tych trzech lat w Sejmie. Kiedyś, w czasach rock’n’rollowych miałem problem, dziś go nie mam – powiedział w 2018 roku w wywiadzie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jako poseł wielokrotnie apelował, by alkomaty miała np. straż marszałkowska, ponieważ widywał posłów w stanie nietrzeźwości.

View this post on Instagram

A post shared by Kukizoficjalnie (@pawelkukizoficjalnie)

Wirtualna Polska

A Wy pijecie? Czy raczej odstawiacie kieliszek z dala od Was?


Maria Konarowska

Maria Konarowska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Ilona Felicjańska

Ilona Felicjańska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×