Michał Szpak ujawnia kulisy pracy w TVP. Musiał pokazywać podeszwy butów i miał zakaz malowania paznokci na tęczowy kolor. „Nagle usłyszałem nienawidzę cię”

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak po kilku miesiącach od zwolnienia ujawnia kulisy pracy w TVP. To, co zdradził, nie przejdzie bez echa. 

Michał Szpak pierwsze kroki w show-biznesie stawiał ponad dziesięć lat temu, gdy pojawił się na castingu do programu X-Factor. Utalentowany wokalista świetnie sobie poradził i dla wielu był faworytem. Choć nie udało mu się wygrać, udział w telewizyjnym show otworzył przed nim drzwi do wielkiej kariery. Swoją pozycję na scenie ugruntował występem na Eurowizji w 2016 roku. Wykonał wówczas utwór Color of your life z którym ukończył rywalizację na 8. miejscu.

Szpak zasłynął również dzięki temu, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych gwiazd polskiej estrady. Podczas każdego wystąpienia szokuje swoim scenicznym lookiem, który nie przechodzi w mediach bez echa. Uważany jest za jednego z najbardziej kolorowych ptaków rodzimego show-biznesu, co potwierdzają jego nietuzinkowe stroje oraz wyrazisty makijaż.

Michał Szpak o pracy w TVP

Szpak przed laty związał się z Telewizją Polską. Nie tylko został jurorem w programie The Voice of Poland, ale i regularnie występował na największych imprezach organizowanych przez stację. Na przełomie kilku lat miał okazję poznać wiele osób związanych z publicznym nadawcą, które wielokrotnie krytykowały jego sposób bycia. O wszystkim opowiedział w wywiadzie rzece, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej.

Zdarza mi się, że na imprezach spotykam ludzi, którzy współpracują z telewizją, zaczepiają mnie i mówią: dlaczego ty taki jesteś? Odpowiadam: a dlaczego ty taki jesteś? A on: bo jestem prawdziwym patriotą.

Gwiazdor miał okazję przeprowadzić podobną rozmowę z osobą, z którą współpracował przy tworzeniu jednego z programów emitowanych przez wspomnianą stację. Podczas krótkiej wymiany zdań usłyszał słowa, które mogłyby doprowadzić do łez.

Przeżyłem podobną rozmowę z osobą, która była ze mną w jednym programie TVP, ale wcześniej nie dawała mi znać, że mnie nie akceptuje. I nagle usłyszałem: Nienawidzę cię.

Michał nie pozostawił tego komentarza bez reakcji. Postanowił podjąć dyskusję na ten temat, aby ustalić, co konkretnie nie podoba się drugiemu rozmówcy. Nie musiał długo czekać na odpowiedź.

Zacząłem rozmawiać, okazało się, że ma pretensje o moje buty na obcasie, o to, jak się wyrażam, że to niemęskie, że chodzę w tych strojach, makijażu. Zacząłem pytać o różnice między nami. To była trudna rozmowa, ale w końcu przyznał mi, że jako ludzie – nie różnimy się.

W dalszej części wywiadu dla Gazety Wyborczej Michał postanowił opowiedzieć o tym, jakim człowiekiem w jego ocenie jest Jacek Kurski. Wrócił wspomnieniami do ich pierwszego spotkania, które, jak wyznał, przebiegało w napięciu.

Kurski jest bardzo charyzmatyczny, ma dobry speech. Wręczał mi nagrodę na festiwalu w Opolu w momencie, gdy publiczność go mocno wygwizdała. Stał za kulisami i zapytał: Czy ty jesteś Michał?. Odpowiedziałem, że tak, i usłyszałem: To chyba wygrałeś.

Mężczyźni później jeszcze kilkukrotnie spotykali się na planie programu The Voice of Poland, w którym po raz pierwszy pojawił się jesienią 2017 roku.  Warto przypomnieć, że dzięki jego zaangażowaniu Marta Gałuszewska oraz Krystian Ochman ukończyli rywalizację na pierwszym miejscu. Wokalista nadmienił, że według niego prezes Telewizji Polskiej nie zawsze mówi to, co tak naprawdę myśli. Podobną cechę zauważył również u innych osób związanych ze stacją. Przyznał, że czasami czuł się bezsilny, obserwując to, co robią i mówią ludzie związani z produkcją.

Moja drużyna kilka razy wygrała The Voice of Poland i też musiał w tym uczestniczyć, i mam wrażenie, że myśli co innego, niż mówi. Ale zauważyłem, że wielu na prawicy tak działa… W tym środowisku jest np. bardzo wielu homoseksualistów, więc czasami czuję się jak w matriksie. Chce mi się płakać, ale wierzę, że za każdym razem, kiedy zrobię jakiś performance, np. ten ostatni z kaczuszką, to może na kogoś zadziałać, zmienić perspektywę.

Szpak na łamach Gazety Wyborczej opowiedział również o tym, jakie emocje towarzyszyły mu w momencie, gdy dowiedział się, że TVP postanowiło zakończyć z nim współpracę. Przytoczył kilka przykrych sytuacji, z którymi musiał mierzyć się na co dzień. Wiele nieprzychylnych opinii na swój temat usłyszał także po tym, jak okazywał wsparcie osobom ze społeczności LGBT.

I się ucieszyłem, bo miałem już dość. Z empatią podchodziłem do uczestników, ale jeśli ktoś zakazuje mi wejść na plan, bo mam tęczowe paznokcie, albo każe mi pokazywać podeszwy butów, to o czym rozmawiamy? Połowa rozrywkowego świata to osoby homoseksualne, które pracują również w TVP, a które – kiedy dawałem społeczności LGBT wsparcie – przychodziły i mówiły, że tak nie wolno.

Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi, artysta zdecydował się skomentować również głośny coming out Andrzeja Piasecznego. Bardzo przychylnie zareagował na tę informację, a przy tym wskazał kiedy jest najlepszy czas na to, by poruszyć na forum temat swojej orientacji.

Rozmawiałem. Zawsze rozmawiam. Coming out Andrzeja Piaska Piasecznego był super, pokazał, że polskie społeczeństwo wcale nie jest tak rygorystyczne. Sądzę jednak, że jeśli ktoś do 30. roku życia boi się powiedzieć, kim jest, to będzie się bał całe życie.

Na koniec skierował ważny przekaz do osób, które nie akceptują faktu, że w polskim społeczeństwie nie brakuje przedstawicieli społeczności LGBT.

Trzeba zaakceptować, że jest wiele modeli szczęścia. Nie kocha się za płeć. Możemy robić to, na co mamy ochotę, dopóki nie robimy komuś krzywdy.

Czy waszym zdaniem wyznanie Michała skłoni inne gwiazdy do opowiedzenia o tym, jak naprawdę wygląda praca w TVP?


Michał Szpak pojechał do Paryża

Michał Szpak pojechał do Paryża

Michał Szpak. Foto z Insta

Michał Szpak. Foto z Insta

Michał Szpak. Foto z Insta

Michał Szpak. Foto z Insta

Komentarze

 • Gość 7 pisze:

  Michał pewnie trochę przesadził z tymi paznokciami,zawsze miał umalowane,no ale skoro taki sprytniutki i na paznokciach maluje błyskawice,penisy,na klapkach różowej bluzy umieszcza błyskawice i tak sprytniutki chce przemycać symbole LGBT.To niestety zostało zauważone.Stąd ta kontrola.Biedny myśli, że walczy w czyimś imieniu,a to nic nie daje tylko się naraża,traci kontrakty.Czy to środowisko będzie kiedyś mu wdzięczne?Oby się nie rozczarował.

 • G74 letnia fanką ♥️ość pisze:

  Przecież w świecie artystycznym liczy się talent a nie wygląd .Michale drogi ją twoją fanką mam 74 lata i mnie nie przeszkadza twój ubiór tylko liczy się twój przepiękny głos .,Mam twoje płyty i często ich słucham , bo są balsamem na moje serce.❤️ Niektóre nawet mnie tak wzruszają że ironię łzy .❤️ Jesteś kochany przez ogromne grono fanów i niczym się nie przejmuj.♥️

 • Gość pisze:

  Myślę i to jest moje zdanie i obserwacja, a trochę żyję na tym Świecie, że są takie osoby,które uważają,że jest jedna prawda „ich prawda”.Czyli każdy człowiek niezależnie od płci ,orientacji seksualnej, charakteru, środowiska , w którym wzrastał, wyznania, koloru skóry, zawodu, który uprawia, powinien być taki sam, jak odbita kalka i wtedy,będzie ok. Niestety tak nie jest i nie będzie, a takie osoby ,które własnie myślą „kalkowo” , z reguły są bardzo uparte,wręcz betonowe, często podpierają się wiarą katolicką i nie są w stanie otworzyć swojego umysłu i serca na inność. Bardzo to przykre, ale niestety prawdziwe…

 • Gość. Tekla pisze:

  Powinien być sobą a nie grać kogoś kogo nie kuma. Gejowie żyją normalnie i na stanowiskach. Michał chce być tak inny że aż śmieszny. Błazen a śpiewa przeciętnie. Utalentowanych ludzi młodych jest mnóstwo i nie robią z siebie stracha żeby śpiewać i istnieć.

  • Gość pisze:

   To tylko twoja prawda. Dobro i z£o nie jest relatywne. Nic z tego.

  • Observer pisze:

   To gdzie ci utalentowani,bo jeden na kilka tys .w The Voice ledwo się wyróżnia.A gdzie ich skala głosu,wyrażanie emocji,magia którą musi oczarować telewidza.?No gdzie?Nie ma,nie ma…..

 • URSZULA pisze:

  Michal jestes wspanialy Glos masz tez olewaj co ci Ludzie pisze jestes super

 • Gość rozmieniony na drobne pisze:

  Nikoś Dyzma w kabaretkach.

 • Jo. pisze:

  Michał, bądź taki jaki jesteś!
  Nie zmieniaj się!
  Miej wszystko gdzieś co mówią Ci, którym cos w Tobie przeszkadza i chcą Cię ulepić na swoją modlę.
  Absolutnie nie bierz ich pod uwagę. Jakby ich nie było. POTRAKTUJ JAK POWIETRZE. To szkodniki!
  Nie chcą Cię oglądać? Mała strata.
  Jedni odchodzą, drudzy przychodzą.
  Tak jak ja. Jestem nie wzruszona na czyjeś uwagi i nie akceptację, mam szczerze gdzieś i zacieram ręce z radości, gdy wiem, że ktoś ściera się sam ze sobą z mojego powodu. Podoba mi się to. To uczucie, gdy żyjesz po swojemu, jest Ci dobrze, super, a ktos Ciebie nie akceptuje i aż go zżera z nerwów, że wciąż się nie zmieniam.
  Nie staje się szara kobieta, jak miliony innych. Jestem sobą.
  I jeśli wszystkie biegają w spodniach rurkach, to ja w dzwonach.
  Nie zmieniaj sie. Bądź sobą. Robisz i wyglądasz tak, jak Ty tego chcesz i tak ma być!
  A tym, co się to nie podoba, niech zapomną o Tobie. TO ŻADNA STRATA mieć takich pseudo fanów! Masz talent, wizję, smak, gust, odwagę, więc niech biorą z Ciebie przykład, albo tkwią w swoim szarym, bezbarwnym życiu i z daleka od Ciebie.
  Przyjdą następni i następni i kolejni.,
  Ściskam mocno. JOANNA.

 • Gośćjoo pisze:

  Bardzo
  Michal Szpak bardzo mi przypomina Pania Ewe Wojciak Dyrektorke Teatru w Poznaniu ktora zaczynala Karriere w kosciolach w okresie stanu wojennego a teraz pluje na kosciol!!!! szkoda ze taki fajny czlowiek jak michal poszedl w te strone.

 • czy osioł jest uparty? pisze:

  Panie Michale. W twojej życiowej filozofi panuje przewrotność. Ty nie chcesz być sobą, tylko chcesz być inny. Od zawsze?… od chwili w ktorej czas tik-tak.. nął a Ty byłeś w pobliżu. Jak w jumanji… wciągło Cię chłopaku. Każdy kto chce być sobą to sobą jest. Zwyczajnie jest. Piszesz o Andrzeju.. no właśnie On był od zawsze i jest sobą. Nie cudaczył, nie świrował. Był sobą. Ucz się od starszych. Ktoś Ci wmówił tą… z racji nazwiska… ptasią barwność. No wydoroślej. Oskub się z tych powłok kabaretowych, bo Twoja wielobarwność dotyczy Twojego głosu i możliwości wokalnych a nie szmat, ktorymi się pstrokacisz. Zaśpiewaj zza kurtyny, niewidoczny, a aplaus dostaniesz na stojąco. Gwarantuję Ci to. Bo dla melomanów, to głos ma moc sprawczą, a nie wysiłek twój w nastawianie twarzy do brokatowania. I nie opluwaj kogoś, kto sprawił, żeś się wywindował ponad poziom, którego o własnych siłach byś nawet czubkiem glowy nie dosięgnął. Pamiętam z filmiku, Twój strach w oczach gdy przechodziłeś eliminację i Kuba W. Natalia. K. też to widzieli… dali Ci szansę. NIE polecieli na Twój pióropusz, ale ocenili głos nieoszlifowany…. A potem tacy jak ja, kupowali co się da Twojego, żebyś przetrwał… płyty, gadżety, nie wypomnę opłat za głosy w eurovizji.. bilingi były dość pokaźne. To wszystko było dla Twojego głosu a nie dla ozdobnych guzików i innych fanaberii, łącznie z pokręconą filozofią życia. Cyrk już nie jest modny. Twoja seksualność?… miej ją dla swojej bańki i rób co chcesz, bo jesteś wolnym człowiekiem, ale pamiętaj! szanuj tych, ktorzy Ci tę wolność sponsorują. Kasa w Biedronce nie jest dla Ciebie, ale kto wie? To też doświadczenie. Często dostaje się bilet w jedną stronę… Byle być sobą… no właśnie… spróbuj być sobą, to żaden wstyd… nie udawaj puszku okruszku.
  Z oddaniem… fanka Twojego głosu.

  • Gość Marysia pisze:

   To prawda …

  • Gość pisze:

   Pięknie Pani to ujęła a słowach szacun.tez jestem fanką jego głosu.

  • Monka pisze:

   Ty nie chcesz, by Michał był sobą. Ty chcesz go widzieć w pewnej ramce – ramce „normalności” ,w jakiej trzyma się Andrzej Piaseczny od lat. Który wlasnie bał się być sobą i nadal nie do końca nim jest.
   Michał jest taki, jakim nam się pokazuje. Wie o tym każdy, kto miał okazję obcować z nim w prywatnych relacjach.
   Ja jestem fanką całości – przede wszystkim osobowości Michała i tego, jakim jest człowiekiem, potem jego głosu, charyzmy, a także tych „guzików i innych fanaberii”.
   Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

  • Gość pisze:

   Inne moze byç tez dobre. Tu tak nie jest. Zas£anianie sié innoßcià nic wiécej.

 • Gość pisze:

  Michała cenię jako człowieka i wspaniałego artysty z wielkim serduchem
  Pomaga chorym dzieciom i wszystkich szanuje.Nie obraża nikogo jest sobą.mimo że wiele.jadu wylewają na niego hejterzy.

 • Gość pisze:

  Facet ma być facetem a nie wymalowanym czupiradłem. Ma się ubierać stosownie do okoliczności a nie w butach na obcasach. Pan Szpak chce manifestować swoją inność, niech manifestuje w swoim domu a nie w popularnych mediach i na ulicach bo może przypadkiem zostać poturbowany przez służby kiboli.

  • Bodek pisze:

   Pogaństwo i średniowiecze ten tWÓJ wpis.

  • GośćMagdalena pisze:

   A kim ty jesteś dyktatorku, żeby mówić nam jak ma wyglądać facet? Nie pasuje ci, to nie bierz.

  • Gość pisze:

   Ma, bo Ty tak chcesz? Daj żyć innym po swojemu!

  • Gość pisze:

   Ubierać to może się jak tylko chce czy się tobie podoba czy nie ty się pytasz kogoś jak się ubrac

  • Gość pisze:

   Powiedz to Szkotom, Tajlandczykom, Malezyjczykom i wielu innym facom chodzącym w spódnicach…
   Powiedz to na synodzie Biskupów kościoła katolickiego 😄😄😄.