Szukaj

Meghan Markle nie mogła dłużej milczeć. Opublikowała oświadczenie wideo: „Uświadomiłam sobie, że niewłaściwe będzie nie powiedzieć nic”

Megahan Markle

Megahan Markle

Meghan Markle nagrała przemówienie skierowane do uczniów szkoły, do której kiedyś uczęszczała. Porusza w nim ważny temat. Nie mogła dłużej milczeć.

Meghan Markle i książę Harry przed wybuchem pandemii koronawirusa na świecie, przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkali w Los Angeles, gdzie wybrali posiadłość w otoczeniu gwiazd klasy A, takich jak m.in. Penelope Cruz czy Cameron Diaz. Chociaż wydawałoby się, że idealnie odnajdą się w nowym miejscu, plotki głoszą, że ich obecność przeszkadza sąsiadom. Denerwują się przez latające drony, a także paparazzi szwendających się w okolicy:

Ludzie płacą miliony za to, że tam mieszkają, ponieważ jest pięknie, intymnie i spokojnie – mówi informator. – Ale kiedy Harry i Meghan się wprowadzili, zapanował totalny chaos.

Meghan Markle komentuje zamieszki w Stanach Zjednoczonych

Meghan Markle i Harry przebywają w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają zamieszki i protesty, które wybuchły po śmierci 46-letniego George’a Floyda. Mężczyzna podczas zatrzymania wdał się w dyskusje z policjantami, jeden z nich przydusił go kolanem do ziemi. Amerykanie, uważając, że to zabójstwo na tle rasowym, wyszli na ulice.

Meghan, która w przeszłości doświadczyła rasizmu, bardzo długo nie zabierała głosu na ten temat. Nie mogła dłużej milczeć. Nagrała oświadczenie wideo, które skierowała do uczniów Immaculate Heart High School w Los Angeles. Powiedziała, że chciała wcześniej zabrać głos, nie była jednak pewna, co mogła powiedzieć i bardzo się tym denerwowała:

Uświadomiłam sobie, że najbardziej niewłaściwe będzie nie powiedzieć nic. Jak wszyscy widzieliśmy w ciągu ostatniego tygodnia, to, co się dzieje w naszym kraju, w naszym stanie oraz w naszym rodzinnym mieście LA, jest absolutnie katastrofalne. […] Życie George’a Floyda miało znaczenie, życie Breonny Taylor miało znaczenie, życie Philando Castile’a i Tamira Rice’a miało znaczenie

View this post on Instagram

“???????????? ???????????????? ???????????????????? ???????????????????? ???????? ???????????? ???????? ???????? ???????????? ????????????????????????????” ⁣ ⁣ "???????????? ???????????????????? ???????????????????? ???? ???????????????? ???????? ???????????? ???????? ???????????? ???????? ???????????????? ????’???? ????????????????????. ????’???? ???????? ???????????????????? ???????????? ???????????????? ???????? ???????????????? ???????? ???????? ???? ???????????????????? ???????????????????? ???????????????? ???????? ???????????????????? ????????????????????????????” ⁣ ⁣ "You are going to lead with love, you are going to lead with compassion, you are going to use your voice." ⁣ ⁣ Meghan Markle virtually delivered a graduation speech to her old school, Immaculate Heart High School and Middle School in Los Angeles, that addressed the current protests against racism and police brutality in the United States and her own history as a biracial woman growing up in California.⁣ ⁣ “George Floyd's life mattered, and Breonna Taylor's life mattered, and Philando Castile's life mattered, and Tamir Rice's life mattered, and so did so many other people whose names we know and whose names we don't know. Stephon Clark. His life mattered."⁣ ⁣ "You are equipped, you are ready, we need you and you’re prepared”

A post shared by Meghan Markle ???? (@meghanmarkle_official) on

Markle powiedziała, że jest jej przykro, że młodzi ludzie są świadkami takich sytuacji. Zdaje sobie sprawę z tego, że koszmarne wspomnienia będą im towarzyszyć przez kolejne lata, bo sama przez to przechodziła. Widziała zamieszki, które wybuchły po pobiciu Rodneya Kinga. Wtedy była nastolatką:

Wracając do domu, widziałam popiół spadający z nieba, czułam dym wydostający się z budynków. Pamiętam mężczyzn za furgonetką trzymających broń i karabiny. Pamiętam, jak zatrzymałam się przed domem i zobaczyłam drzewo, które zawsze tam rosło – było całkowicie zwęglone. Te wspomnienia nie znikają.

Wystąpienie Meghan poruszyło internautów, którzy komentują, że głosy takie jak ten, są bardzo potrzebne.


Meghan Markle na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Meghan Markle na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Meghan Markle zabrała głos na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Meghan Markle zabrała głos na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Meghan Markle zabrała głos na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Meghan Markle zabrała głos na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×