Szukaj

Meghan Markle walczy z rasizmem. Nagranie odbiło się szerokim echem w sieci [WIDEO]

Meghan Markle doświadczała rasizmu

Meghan Markle doświadczała rasizmu

Meghan Markle doświadczyła rasizmu. W jaki sposób dokuczano księżnej? W rodzinie królewskiej nie mogłaby sobie pozwolić na taki manifest.

Meghan Markle i książę Harry na początku tego roku przestali pełnić funkcje w rodzinie królewskiej. Przez trzy miesiące wypełniali służbowe zobowiązania, by od kwietnia skupić się na nowym życiu. Przenieśli się za ocean, najpierw do Kanady, potem do Stanów Zjednoczonych, gdzie uwili sobie przytulne gniazdko.

Małżonkowie wprowadzili się do luksusowej posiadłości w Los Angeles. W ich sąsiedztwie mieszka mnóstwo gwiazd klasy A, w tym m.in. Penelope Cruz, Nicole Kidman, czy Cameron Diaz. Zamiast na zacieśnianiu więzów z sąsiadami, książęca para skupia się na pomocy. Rozwożą posiłki potrzebującym, Markle zaangażowała się w pomoc schronisku.

Meghan Markle o rasizmie. Czy go doświadczyła?

Meghan Markle w kampanie społeczne angażowała się na długo, zanim została księżną. W 2012 roku dołączyła do akcji, która miała zwrócić uwagę na rasizm. W rodzinie królewskiej nie mogłaby się angażować w takie rzeczy, ponieważ królowa i jej bliscy nie włączają się w akcje, które mają związek z polityką.

Markle przed kamerą wystąpiła w koszulce z napisem „Nie godzę się na rasizm”. Z widzami podzieliła się swoją historią. Była aktorka przez niemal całe życie mierzyła się z docinkami, które miały związek z jej kolorem skóry. Przez to jej samoocena gwałtownie spadła i przez długi czas była na naprawdę niskim poziomie:

Nazywam się Meghan Markle i jestem tutaj, ponieważ uważam, że to bardzo ważna kampania, której powinnam być częścią. Dla mnie to naprawdę osobista sprawa. […] Przez większość mojego życia czułam się jak mucha na ścianie. Niektóre z obelg, które słyszałam, naprawdę obraźliwe żarty lub przezwiska, uderzyły we mnie bardzo mocno.

View this post on Instagram

Here’s a video of our girl in 2012 speaking about her experience as a biracial woman. In the video she says “I hope by the time I have children that people are even more open-minded”. As we know based on how she was treated during her time in the UK, and the current status of the world, things haven’t changed one bit. Black lives matter. ????#Meghanmarkle #duchessofsussex #marklesparkle #sussex #sussexroyal #duchessmeghan #dukeofsussex #princeharry #meghanandharry #babyarchie #archieharrison #duchess #dukeharry #duchessmeghan #hrhsussex #hrhmeghan #royalfamily #princessdiana #diana #DianaSpencer #sussexcanada #BritishRoyalFamily #archiemountbatten #defendingmeghan #blackexcellence #Melanin #sussexsquad #weloveyoumeghan #rachelzane #Suits #blacklivesmatter @sussexroyal

A post shared by TheAmericanDuchess (@the_american_duchess) on

Pomimo przykrych rzeczy, które słyszała, Meghan wciąż była dumna ze swoich bliskich:

Jestem naprawdę dumna z mojego dziedzictwa po obu stronach. Jestem naprawdę dumna z tego, skąd pochodzę i dokąd zmierzam. Ale tak, mam nadzieję, że zanim będę mieć dzieci, ludzie będą bardziej otwarci na to, jak zmieniają się różne rzeczy. Na tym właśnie polega mieszany świat. Jest on o wiele piękniejszy i ciekawszy.

Nagranie podbija media społecznościowe. Wszystko w dobie zamieszek i protestów w Minneapolis, które wybuchły po śmierci 46-letniego George’a Floyda. Podczas zatrzymania wdał się w dyskusje z policjantami, jeden z nich przydusił go kolanem do ziemi. Chociaż mężczyzna mówił, że nie może oddychać, mundurowy nie złagodził uścisku. Gdy na miejsce przyjechała karetka, mężczyzna już nie żył. Amerykanie, uważając, że to zabójstwo na tle rasowym, wyszli na ulice.


Meghan Markle doświadczała rasizmu

Meghan Markle doświadczała rasizmu

Meghan Markle sprzeciwia się rasizmowi

Meghan Markle sprzeciwia się rasizmowi

Meghan Markle sprzeciwia się rasizmowi. Mocny apel

Meghan Markle sprzeciwia się rasizmowi. Mocny apel

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×