Mata znów ma problemy. Tym razem naraził się Paulinie Młynarskiej. Co nawywijał młody raper?

Mata

Mata

Mata znów jest krytykowany. Teraz podpadł Paulinie Młynarskiej. Co nie podoba się jej w zachowaniu młodego Matczaka?

Mata nie przestaje wzbudzać kontrowersji. W ostatnim czasie był krytykowany m.in. przez Andrzeja Morozowskiego. Opinie dziennikarza na temat rapera doprowadziły do kłótni na antenie TVN 24. Prowadzący zapytał swojego gościa, dziennikarza Jana Wróbla, o to, czy raper zrobił karierę, bo używa wulgaryzmów. Mężczyzna nie ukrywał swojego wzburzenia:

Nie. Zrobił karierę, bo jest świetnym raperem. I zrobił świetny teledysk. A ogromna większość ludzi, którzy naśladują Matów tego świata, nie jest specjalnie uzdolniona, nigdy nie zrobi czegoś bardzo świetnego. Nie zrobi nawet czegoś specjalnie poprawnego. Bo tak jest świat zbudowany.

Zachowanie Maty nie podoba się nie tylko redaktorowi Morozowskiemu. Młody Matczak rozzłościł też Paulinę Młynarską. Dziennikarka i feministka krytycznie wypowiedziała się na temat jego aktywności za pośrednictwem swojego profilu na platformie Instagram.

Mata krytycznie oceniony przez Paulinę Młynarską. Dlaczego?

Paulina Młynarska rozpoczęła swój internetowy wpis następującymi słowami:

Do tej pory nie komentowałam inby o Macie, ani o Macie i Matczaku tacie. Co mnie obchodzi?

Chwilę później sprecyzowała, że nie podoba się jej zaangażowanie Maty w promocję Mc’Donalda:

Ale kiedy ktoś, kto ma realny wpływ na zachowania wielkich grup młodych ludzi, zachęca za kasę do jedzenia najbardziej szkodliwego żarcia jakie istnieje, to chyba trzeba coś powiedzieć – dodała.

Zwróciła się też bezpośrednio do młodego artysty:

Co Ty Mata, czytać nie umiesz? Nie wiesz co śmieciowe żarcie robi z ludzkim zdrowiem? Nie wiesz co to jest otyłość, cukrzyca i zawał? To ma być ta Twoja kontestacja? Pod tym szyldem?

Umieściła niecodzienny hasztag „patoćwierćinteligencja”, co niewątpliwie jest przytykiem w stronę rapera i aluzją do utworu Patointeligencja.

 Zestaw Maty. Co w nim znajdziemy? Potrójnego cheeseburger (Potrójny Ch33sburger), średnie frytki oraz Vanilla Matcha Latte (Matchak Latte). Na zdrowie! – uzupełniła.

Na zakończenie dodała, że swoje uwagi kieruje też do Borysa Szyca i do Michała Żebrowskiego.

Edit: tak, to samo mówię do Szyca i Żebrowskiego oraz do innych znanych osób, które za kasę reklamują ultra niezdrowe żarcie i substancje. Dziękuję za uwagę – zakończyła.

Post Młynarskiej wywołał mieszane reakcje użytkowników internetu. Niektórzy z nich zgodzili się z dziennikarką. Jej zwolennicy pisali:

 • To też wina mediów, które go promowały bo jest anty TVP i tylko dlatego o nim mowiły, pisały i tak dalej. Teraz ma kasę zasięgi i może mówić i robić co mu się podoba. Niestety.
 • Jaka Polska taki influencer…
 • Szyc i Żebrowski byli dla mnie jeszcze większym zaskoczeniem. Ciekawa jestem, czy ze swoimi dziećmi chodzą do tej „restauracji” ? Ale cóż… kasa musi się zgadzać. Najgorsze jest to, że robią pod górę tym ,którzy dwoją się i troją, aby uświadomić młodzieży i dzieciom, że to jest syf.
 • Jaki kraj – taki „Eminem”.

Jeszcze inni stanęli w obronie młodego Matczaka:

 • Pani Paulino, młodość charakteryzują różne przymioty, nader rzadko są to rozwaga i mądrość czterdziestolatka, prawda?
 • Nie znam dzieciaka, który choć raz nie był w Macu. Nie ma co robić dramy, bo każda znana osoba ma na koncie reklamę jakiegoś gówna! Mata fajny chłopak, ma świetne utwory i jedna nietrafiona współpraca nie powinna przekreślać jego jako osoby.
 • Każdy ma swój rozum i nikt go do niczego namawia, czy to reklamuje Żebrowski czy Mata, nie ma wpływu na wybór człowieka, który takich rzeczy nie jada i uważam że chłopak ma swoje 5 minut niech zarabia na czym chce, jego sprawa, jego życie a nie podsycanie do linczu.

A wy co uważacie o całym zamieszaniu? Czy Mata faktycznie zachował się w tak karygodny sposób, że zasłużył na publiczną krytykę?

 


Mata - zestaw w McDonald's

Mata - zestaw w McDonald's

Mata

Mata

Mata wziął udział w hot16challenge2

Mata wziął udział w hot16challenge2

Komentarze

 • Gość pisze:

  Teraz w każdym jedzeniu jest chemia. Nawet w sokach i jogurtach. Chyba każdy był chociaż raz w życiu maku albo kfc. On nikogo nie zmusza, żeby to jeść. Po prostu ma współpracę i za to ma kasę. Ciekawe czy pani Młynarska zawsze je tak zdrowo i fit. Nie chcę nic mówić, ale może jest zwyczajnie zazdrosna. Dałaby chłopakowi spokój… Nie popieram wulgaryzmów w tekstach jego piosenek, ale żeby od razu pruć się o jakieś żarcie z maka? No to już przesada. Kto chce i tak będzie jadł niezdrowo i czy Mata będzie reklamował fast foody czy też nie – nic to nie zmienia.

 • Gość pisze:

  A kto to jest ten Mata, same wulgaryzmy i to trzeba reklamować i popierać, żenada

 • Gość pisze:

  Przecież nikomu nie wkłada tego za pomocą szczękorozwieracza . Sami żrą ten chłam na potęgę

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×