Szukaj

Martyna Wojciechowska rozpoczęła wyścig z czasem. Dziennikarka musi walczyć o zdrowie swojej córki!

Martyna Wojciechowska walczy o wzrok adoptowanej córki

Martyna Wojciechowska jest uwielbiana za swoje poczucie humoru, rzetelne dziennikarstwo i nieustraszonego ducha, który pomaga jej realizować dokumenty, nawet jeśli dla innych nie są one wygodne. Ostatnio fani dostali jednak jeszcze ważniejszy powód do kochania swojej idolki – do Polski przyleciała jej adoptowana córka, Kabula.

Kabula cierpi na albinizm. W swojej rodzinnej Tanzanii padała ofiarą prześladowań i nagonek, a ostatecznie jej choroba doprowadziła do tragedii – dziewczynka została napadnięta, a oprawcy odrąbali jej rękę maczetą. Wojciechowska przejęła się losem poszkodowanego dziecka i postanowiła jej pomóc. Wspiera edukację Kabuli, ale na tym nie koniec. Korzystając z okazji i wizyty dziewczynki w Polsce, dziennikarka postanowiła zająć się palącym problemem i pomóc swojej podopiecznej w wyleczeniu wzroku:

Jeden dzień przewidziany jest na badania oczu. Musimy sprawdzić, jak wygląda obecnie sytuacja. Albinizmowi zawsze towarzyszy poważna wada wzroku. Rozmawiałam już wstępnie z lekarzami nawet o ingerencji chirurgicznej – zdradziła w rozmowie z Faktem

Kabula odwiedziła Martynę w Polsce, ponieważ po dokumencie, który dziennikarka zrealizowała w Tanzanii, tamtejszy rząd zabronił jej wjazdu na teren kraju. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – teraz gwiazda ma szansę pomóc swojej adoptowanej córce i dać jej szansę na normalne funkcjonowanie. Opieka medyczna w Polsce bez wątpienia jest lepsza niż ta, na którą mogłaby liczyć w Afryce.

Myślicie, że uda im się dopiąć swego?

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski udzielili pierwszego wspólnego wywiadu! Na tapecie pojawił się temat dzieci!

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nieźle zaszaleli na Balu TVN 2018! Przyłapano ich na parkiecie w namiętnym uścisku!

Rozpalona do czerwoności Martyna Wojciechowska namiętnie całuje się na ściance z Przemkiem Kossakowskim! To Hit Balu TVN 2018!


Czy lubisz Martynę Wojciechowską?

×