Szukaj

Lech Wałęsa skarży się na finanse. 6 tysięcy złotych emerytury mu nie wystarcza: „Nie wiem, jak dalej przeżyję”

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa w nowym wywiadzie żali się na finanse. Chociaż na jego konto co miesiąc wpływa 6 tysięcy złotych emerytury, dla polityka nie jest to wystarczająca kwota.

Lech Wałęsa w 2019 roku trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację usunięcia zaćmy. Przez to musiał odwołać część ze swoich zobowiązań. Chociaż szybko wrócił do pracy, pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany. Były prezydent, który jeszcze do niedawna podróżował po świecie i udzielał wywiadów, nie może pracować. To negatywnie odbiło się na jego finansach.

Wałęsa tuż przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na ten temat. Powiedział, że nie przygotowuje dla nikogo prezentów, ponieważ jest bankrutem:

W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem. Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią.

Lech Wałęsa o trudnej sytuacji finansowej. Na co przeznacza swoją emeryturę?

Były prezydent na temat swoich zarobków wypowiedział się w rozmowie z Super Expressem. Chociaż na jego konto co miesiąc wpływa 6 tysięcy złotych, ujawnił, że mu to nie wystarcza. Powiedział, że jego żona Danuta nie oszczędza i wydaje więcej niż powinna:

Nie wiem, co robić, bo nie mogę latać na wykłady, a muszę jakieś pieniądze zarabiać, bo żona wydaje więcej, niż mamy i nie wiem, jak dalej przeżyję.

Lech Wałęsa dodał, że poszedłby do pracy jako elektryk. Nie jest jednak przekonany, czy to dobry pomysł. Boi się, że mogłoby się to źle dla niego skończyć:

Najlepiej się czuję jako elektryk. Jeszcze pamiętam prawo Ohma, prawo Kirchhoffa i jeszcze parę rzeczy. Tylko cholera, zmienił się prąd i nie wiem, czy te maszyny by mnie nie zabiły teraz.

Polityk dodaje, że jeśli taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez jakiś czas, będzie zmuszony żebrać:

Jeszcze z pół roku takiej sytuacji jak teraz, to pójdę z torbami i pod kościołem będę zbierał pieniądze. Z ostatniej pracy odszedłem, bo warunki były poniżej mojej wielkości potrzeb.

Trzymamy kciuki, żeby do takiej sytuacji ostatecznie nie doszło.

Zobacz także: Oceny na świadectwie Wałęsy. Pokazano je po latach. Nie ma się czym chwalić


Lech Wałęsa na diecie

Lech Wałęsa na diecie

Lech Wałęsa w koszulce z napisem Konstytucja na pogrzebie George'a H.W. Busha

Lech Wałęsa w koszulce z napisem Konstytucja na pogrzebie George'a H.W. Busha

Wywiad Igi Lis z Lechem Wałęsą

Wywiad Igi Lis z Lechem Wałęsą

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować