Kuba Wojewódzki rozprawił się bardzo boleśnie z Michałem Figurskim: „Swoje życie prywatne sp•••dolił koncertowo, a dziś robi to samo z życiem zawodowym”

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski jakie mieli relacje

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski jakie mieli relacje

Kuba Wojewódzki o Michale Figurskim

Tej książki boją się wszyscy przyjaciele Kuby Wojewódzkiego. Znany z ciętego języka dziennikarz TVN-u rozlicza się bez żadnych ceregieli ze swoją przeszłością, a szczególnie ze swoimi znajomymi. W swojej nowej książce showman wziął na tapetę prawie wszystkich swoich współpracowników. Jednym z bliskich kolegów Wojewódzkiego był oczywiście Michał Figurski – były mąż Odety Moro.

Kuba Wojewódzki ostro opisał swoje relacje z dziennikarzem, przy okazji ujawnił jego romans, gdy Figurski był jeszcze mężem Odety Moro:

Michał Figurski zjawił się w moim życiu niespodziewanie. Nasze wspólne losy przypominają tory kolejowe po trzęsieniu ziemi. Serdecznie się zaprzyjaźniliśmy, by po kilku latach serdecznie się na sobie zawieść.

Przywołam tu przykład naszego wypadu do Chicago. Michał jeszcze zanim skrzydlata maszyna sięgnęła granic, już bałamucił jakąś emigrantkę co zaowocowało wspólnymi  wypadami do wychodka na papierosa. Później swój celownik wykierował w kierunku słynnej wówczas aktorki z serialu „Na dobre i na złe” zakończone ustrzeleniem.

Nie było w tym specjalnej logiki, bo był już wówczas szczęśliwie żonaty, a szukanie w jego życiu logiki to jak szukanie kukułek w „Locie nad kukułczym gniazdem”.

Dalej jest jeszcze ciekawiej, Kuba Wojewódzki nie przebiera bowiem w słowach i nie zataja faktów, wali prosto z mostu i to ostrą amunicją. Wypomina koledze brak oczytania i trudny charakter:

Figur to znakomity materiał na kumpla albo gitarzystę zespołu punkowego: otwarty, pozytywny, życzliwy, lubił wypić jak anestezjolog – do utraty przytomności. Trochę moim zdaniem za mało czytał, ale może wszystko co ważne zdążył wyczytać przed zawarciem ze mną znajomości. Pamiętam jak kiedyś odwiedziłem go w chacie, w której w największym pokoju stał stół bilardowy, a na półce z książkami stała tylko jedna książka.

Michał ma też, prawie jak każdy z nas w swojej mózgoczaszce, małą piwniczkę do przechowywania rzeczy niewygodnych. Małości, zawiści i niezdrowej rywalizacji. Michał miał problem z byciem drugim, tym drugim od Wojewódzkiego. To było najgłupsze w jego karierze, że zaczął się ścigać i to nie wiadomo czy ze mną czy z przyrostem naturalnym własnych problemów.

Nie potrafił sobie wybaczyć, że nie jest liderem w tym duecie. Pod koniec współpracy byliśmy w takich stosunkach jak Mick Jagger i Keith Richards. Ten sam zespół, występ, ale inna garderoba, także mentalnie.

Król TVN-u jest bezlitosny dla swojego byłego kompana, wyraził żal za nieuczciwe wywiady Figurskiego:

Wszyscy zastanawiali się co takiego zrobiłem Michałowi po słynnej aferze z paniami z Ukrainy. A raczej tego czego nie zrobiłem. Oceniano moją lojalność, wierność oraz oddanie, nie mając pojęcia ilu złośliwych, gorzkich i nieuczciwych wywiadów udzielił mój partner. Kpił z faktu, że ja nie mam rodziny, a on ją ma i kocha, jest dobrym tatą. Nikt nie zadał sobie pytania, gdzie byłby dziś, gdyby nie rozpoczął współpracy ze mną. Z perspektywy tego co mu się przytrafiło nie powinienem może zadawać tego pytania.

Mistrz riposty nawiązał także do obecnej sytuacji zawodowej Figurskiego, który od stycznia prowadzi z Karoliną Korwin Piotrowską program Najgorsze państwo świata:

Ja nie wiem, kim on dziś jest (co nie jest też moją największą bolączką). Problem w tym, że i on tego nie wie. Facet, który w uśpiony spokój polskiego mieszczucha strzelał rakietami, dziś suszy kapiszony w marnym towarzystwie.

Kuba Wojewódzki kończy swój wywód na temat Michała Figurskiego mocnym zdaniem:

Michał swoje życie prywatne spierdolił koncertowo, a dziś robi to samo z życiem zawodowym – napisał Kuba Wojewódzki.

Co myślicie o takiej bolesnej szczerości Kuby wobec kolegi z branży?

O tym Kuba Wojewódzki nie napisał w swojej książce. Marta Żmuda Trzebiatowska zdradziła jeszcze więcej tajemnic z ich relacji [WIDEO]

Edyta Górniak narozrabiała w programie Kuby Wojewódzkiego. Król TVN-u po latach ujawnił jej gwiazdorskie zachcianki!

Kuba Wojewódzki ujawnił imponującą listę swoich sławnych kochanek! Wśród nich są zamężne gwiazdy!


Kuba Wojewódzki i Michał Figurski spotkali się

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski spotkali się

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski

Kuba Wojewódzki o Michale Figurskim

Kuba Wojewódzki o Michale Figurskim

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×