Szukaj

Koronawirus nie oszczędził księcia Karola. Stracił węch, ale to nie koniec tragedii

Książę Karol - co ma z dłońmi?

Książę Karol przez kilka tygodni przebywał w ścisłej izolacji i walczył z chorobą. Następca brytyjskiego tronu zaraził się koronawirusem. Chociaż syn królowej pokonał chorobę, to nadal odczuwa jej skutki. 

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo niemal na całym świecie. Niestety choroba nie oszczędziła nikogo. Wśród osób zarażonych pojawiają się nazwiska aktorów, sportowców, a także członków rodziny królewskiej. Pod koniec marca cały świat obiegła informacja, że Covid-19 wykryto u następcy brytyjskiego tronu księcia Karola. O chorobie przyszłego monarchy, w krótkim oświadczeniu oficjalnie poinformował pałac.

Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i pracował w domu przez ostatnie kilka dni jak zwykle – czytaliśmy w komunikacie.

Chociaż czuł się dobrze i chorobę przechodził dosyć łagodnie, to przez kilka tygodni pozostawał w ścisłej izolacji. Wszystko w obawie przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród pozostałych członków rodziny królewskiej.

Po wygranej walce z chorobą Karol nagrał krótki film z podziękowaniami dla służby zdrowia. Opowiedział również o tym, jak wyglądała jego walka z Covid-19. Poprosił także o wiele wsparcia i szacunku dla osób, które biorą bezpośredni udział w opiece nad osobami chorymi.

Książę Karol opowiedział o skutkach koronawirusa

Książę Karol po długim czasie izolacji w końcu może spotykać się z Brytyjczykami. Sytuacja związana z pandemią na Wyspach Brytyjskich nadal jest bardzo groźna. Od początku ogłoszenia pandemii z powodu zarażenia wirusem z Wuhan zmarło tam ponad 41 tysięcy osób.

Ojciec Harry’ego i Williama stara się wspierać służbę zdrowia i razem z żoną Camillą odwiedzili szpital Gloucestershire Royal Hospital. Małżeństwo spotkało się tam z pracownikami szpitala, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z Covid-19. Książę postanowił opowiedzieć pracownikom, jak wyglądał jego powrót do zdrowia i jakie skutki odczuwa do dzisiaj.

Mówił o swoim osobistym doświadczeniu, więc była to relacja z pierwszej ręki. Opowiedział także o swojej utracie węchu i smaku, z którą, poniekąd, zmaga się do dziś – zdradził jeden z pracowników szpiatala w rozmowie z „Daily Mail”.

Pomimo że spadkobierca tronu zwyciężył w walce z chorobą, to do dzisiaj zmaga się z przykrymi skutkami zarażenia.

 

 

 


Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol podczas wywiadu

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×