Trwają prace nad serialem o Korze. Kamil Sipowicz wskazuje, kto powinien ją zagrać. Stawia pewien ważny warunek

Kamil Sipowicz i Kora - wywiad trzy miesiące po śmierci piosenkarki

Jak podaje jeden z tabloidów, powstanie serial o losach Kory. Kamil Sipowicz, wskazał, kto powinien wcielić się w rolę jego zmarłej żony. Jakie aktorki wchodzą w grę?

Tabloid Super Express podaje, że jedna z polskich stacji telewizyjnych rozpoczęła produkcję serialu opowiadającego o losach legendarnej wokalistki rockowej – Kory. Dziennikarze ustalili, że twórcy pracują właśnie nad scenariuszem. Dodatkowo szukają odpowiedniej aktorki, która wcieli się w rolę piosenkarki. Czy będzie to łatwe zadanie? Podobno są już dwie kandydatki.

Gazeta wskazuje, że już dwa lata temu spekulowano, że potencjalnie Korę mogłyby zagrać Olga Bołądź lub Magdalena Cielecka. Ta pierwsza ma być podobna do Kory z wyglądu. Druga ma mieć z kolei zbliżony charakter. Czy rzeczywiście Bołądź lub Cielecka nadałyby się do wcielenia w tę legendarną postać? Głos w sprawie zabrał już Kamil Sipowicz – mąż legendy polskiej muzyki.

Kamil Sipowicz o aktorce, która wcieli się w rolę Kory

Sipowicz został poproszony o opinię w tej sprawie przez dziennikarzy „SE”. Co im odpowiedział? Którą aktorkę wskazał? Okazuje się, że chciałby on, aby Korę zagrała… debiutantka.

Nie wiem jeszcze, kto mógłby zagrać Korę. Ale według mnie na pewno powinna to być debiutantka – powiedział Sipowicz.

Jednocześnie potwierdził on to, że serial ma rzeczywiście powstać. Czekamy więc z niecierpliwością na dalsze informacje dotyczące produkcji. Też nie możecie się doczekać?

Kariera Kory. Jak przebiegała?

Kora (1951-2018) zapisała się na kartach historii jako legenda polskiego rocka. W 1976 roku zaczęła grać ten rodzaj muzyki w zespole Maanam. Wraz z grupą wylansowała takie przeboje, jak m.in.: Żądza pieniądza, Boskie Buenos, Krakowski spleen, Kocham cię, kochanie moje, To tylko tango, O! nie rób tyle hałasu, Wyjątkowo zimny maj, Po prostu bądź, Róża, Zapatrzenie, Anioł. Wokalistka nagrała też szereg solowych albumów. Wśród nich można wyróżnić: Kora! Ola Ola!, Metamorfozy, Ping pong. Część osób może ją też kojarzyć z występów w telewizji.

Przed laty zdobyła ona serca telewidzów jako jurorka programu Must Be The Music w Polsacie, gdzie w surowy sposób oceniała uczestników.

Kariera Kory tragicznie zakończyła się w 2018 roku. Artystka zmarła wtedy w wyniku choroby nowotworowej. W jednym z wywiadów szczerze wyznała:

Robiłam testy BRC1 i BRC2, a potem lekarz mi powiedział: to choroba śmiertelna. Są różne droga, jakim człowiek się dowiaduje. Czy istnieje taka droga, że pacjent może nic nie wiedzieć? Nie wiem, można sobie nie życzyć wiadomości. Ja sobie życzyłam i one spadały na mnie jak kolejne ciosy. To był trudny moment…

Jak widać, mimo upływu lat od czasu jej śmierci, pamięć o niej nie zginęła i jej życie dalej stanowi inspirację dla wielu Polaków.


Kamil Sipowicz na Kubie

Kamil Sipowicz na Kubie

Kora o raku w VIVA!

Kora o raku w VIVA!

Kamil Sipowicz na premierze filmu Skandal. Ewenement Molesty

Kamil Sipowicz na premierze filmu Skandal. Ewenement Molesty

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×