Justin Timberlake przeprosił Britney Spears. Pełne skruchy oświadczenie po 20 latach od rozstania. „Wiem, że zawiodłem”

Justin Timberlake i Britney Spears

Justin Timberlake i Britney Spears

Justin Timberlake postanowił po latach przeprosić Britney Spears. Co napisał w wiadomości do byłej partnerki?

Film dokumentalny Framing Britney Spears wywołał burzę w mediach. W produkcji, poza mrocznym obrazem życia Britney Spears, w złym świetle został przedstawiony Justin Timberlake.

Wokalista i piosenkarka spotykali się od 1991 roku, aż do 2002. Nigdy żadne z nich oficjalnie nie mówiło o przyczynach rozpadu relacji, ale pojawiły się plotki, że Britney dopuściła się zdrady. W 2002 roku Timberlake winę za rozstanie zrzucił na Spears, tłumacząc taką decyzję jej rozwiązłością. Muzyk szybko nagrał utwór Cry Me a River, w którym dzielił się ze światem swoim złamanym sercem. Jego była dziewczyna została okrzyknięta tą złą.

Jednak z dokumentu wynika, że niemałą część winy za rozstanie ponosi sam piosenkarz. Twórcy zarzucają mu nie tylko liczne zdrady, ale i to, że cała jego relacja z Britney istniała tylko po to, by mógł wypromować swoją solową karierę poza grupą N’Sync.

W sieci burza, internauci nie pozostawili na Justinie suchej nitki. Zwłaszcza że bardzo prężnie działa w social mediach inicjatywa #freebritney, która dąży do uwolnienia idolki spod kurateli ojca, wskazując, że artystka jest więziona. Po publikacji dokumentu pojawił się nawet nowy hasztag #WeAreSorryBritney.

Timberlake wobec wszystkich zarzutów nie mógł przejść obojętnie. Opublikował obszerne oświadczenie.

Justin Timberlake po 20 latach przeprasza Britney Spears

Wobec tego, jak został przedstawiony w dokumencie i licznych, nieprzychylnych komentarzy internautów, obwiniających go o dzisiejsze kłopoty Britney, Justin Timberlake postanowił wypowiedzieć się w sprawie. Opublikował obszerne oświadczenie, w którym przeprasza dawną miłość.

Widziałem wiadomości, tagi, komentarze i obawy i chcę na nie odpowiedzieć. Jest mi bardzo przykro z powodu czasu w moim życiu, kiedy moje działania przyczyniły się do powstawania problemów, kiedy mówiłem niepotrzebne rzeczy lub nie mówiłem o tym, co słuszne.

Przyznaje także, że zawiódł oczekiwania osób, które mu zaufały.

Rozumiem, że zawiodłem w tych chwilach i wielu innych i skorzystałem z systemu, który toleruje mizoginię i rasizm.
W szczególności chcę przeprosić Britney Spears i Janet Jackson, obie indywidualnie, ponieważ zależy mi na tych kobietach i szanuję je, i wiem, że zawiodłam. Czuję się również zmuszony do odpowiedzi na zarzuty, ponieważ wszyscy zaangażowani zasługują na coś lepszego i co najważniejsze, ponieważ jest to szersza dyskusja, której całym sercem chcę być częścią i przez która chcę się rozwijać.

Spróbował także wyjaśnić, że w swojej młodzieńczej nieświadomości wykorzystał fakt, że był w uprzywilejowanej sytuacji.

System jest wadliwy. To stawia mężczyzn, zwłaszcza białych, wyżej w hierarchii. Został zaprojektowany w ten sposób. Jako człowiek w uprzywilejowanej pozycji muszę o tym głośno mówić. Z powodu mojej ignorancji nie zdawałem sobie sprawy z tego, co działo się w moim życiu, ale nie chcę już nigdy więcej korzystać z tego, że inni są ściągani w dół. Nie radziłem sobie w tym wszystkim perfekcyjnie przez całą moją karierę.

Podkreślił, że publiczne przeprosiny, to tylko pierwszy krok do tego, żeby mógł rozliczyć się z przeszłością.

Wiem, że te przeprosiny to pierwszy krok i nie rozgrzeszają mnie z przeszłości. Chcę wziąć jednak odpowiedzialność za własne błędy w tym wszystkim, a także być częścią świata, który podnosi na duchu i wspiera. Bardzo zależy mi na dobru ludzi, których kochałem i kocham. Potrafię lepiej i będę ronił lepiej.

Internauci docenili post Tiberleka. Piszą, że to, co zrobił, świadczy o jego dojrzałości. Wyrażają wdzięczność za jego pełne skruchy słowa.

O czym jest dokument Framing Britney Spears?

Framing Britney Spears w reżyserii Samanthy Stark odsłania mroczną prawdę o życiu jednej z największej gwiazd popu w historii. Przedstawia nieprzyjemne fakty związane z wykorzystywaniem artystki przez rodziców i producentów, jej kłopoty ze zdrowiem psychicznym, następnie ubezwłasnowolnienie, a także to, pod jak wielkim obstrzałem mediów znalazła się na samym początku swojej kariery.


Justin Timberlake przeprasza Britney Spears

Justin Timberlake przeprasza Britney Spears

Justin Timberlake przeprasza Britney Spears

Justin Timberlake przeprasza Britney Spears

Justin Timberlake i Britney Spears byli parą w latach 1999-2002

Justin Timberlake i Britney Spears byli parą w latach 1999-2002

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×