Wirtualna Polska

Jest oświadczenie Teatru „Tu i Teraz” w sprawie słów Joanny Opozdy. Co powiedziała Kamila Polak?

Jest oświadczenie Teatru „Tu i Teraz” w sprawie słów Joanny Opozdy. Co powiedziała Kamila Polak?

Joanna Opozda, Kamila Polak

Joanna Opozda wprawiła wiele osób w osłupienie, wyznając, jak zachowuje się ojciec jej syna wobec niej i małego Vincenta. Okazuje się bowiem, że Antoni Królikowski nie płaci alimentów, ale także że robi wszystko, by komornik nie był w  stanie ściągnąć należnych pieniędzy. Na te słowa zareagowała Kamila Polak, właścicielka teatru Tu i Teraz, która została wspomniana przez Joannę Opozdę.

Wirtualna Polska

Joanna Opozda związała się z Antonim Królikowskim. Para wzięła ślub i niedługo potem okazało się, że aktorka jest w ciąży. Małżeństwo rozpadło się jeszcze przed narodzinami dziecka, bo mężczyzna związał się z inną kobietą. Teraz okazuje się, że Joanna ma problem z uzyskaniem pieniędzy na ich wspólne dziecko.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Joanna Opozda nie otrzymuje alimentów

Każdy rodzic jest zobowiązany do utrzymywania swoich dzieci. Jeśli rodzice są parą, przychodzi to zwykle dość naturalnie. Problemy często zaczynają się po rozstaniu. Aż milion dzieci w Polsce nie otrzymuje należnych sobie pieniędzy na utrzymanie od swoich rodziców. Niestety, prym wiodą w tym mężczyźni.

Jest wiele sposobów na to, by nie płacić alimentów, a dłużnicy wciąż znajdują nowe. Pracują na czarno, przepisują cały majątek na nowe partnerki lub członków rodziny, wyjeżdżają za granicę… Wydawać by się mogło, że problem ten dotyczy osób, często opisywanych jako „patologia”. Okazuje się jednak, że ten sam problem mogą mieć gwiazdy i celebryci.

Joanna Opozda wyznała wprost, że nie otrzymuje alimentów na swojego syna. Nazwała to okradaniem dziecka przez jego własnego ojca. Przekazała też, że komornik, który działa, by egzekwować wyrok sądu, nie jest w stanie niczego osiągnąć, gdyż Antoni Królikowski swoje pieniądze przelał na konto litewskie, a wynagrodzenie z zawartych umów ma otrzymywać przez swoją menadżerkę i jednocześnie partnerkę, Izabelę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Antek dostał w ostatnim czasie dwie bardzo duże role, jedną w spektaklu teatru Tu i Teraz oraz we wrocławskim serialu, gdzie gra główną rolę i bardzo wysoką stawkę. Ja mam wgląd w jego umowę, więc wiem o jakich pieniądzach mówię. Dowiedziałam się właśnie, że komornik nie będzie mógł ściągnąć przychodów, ponieważ Izabela otworzyła swoją działalność gospodarczą i z Antkiem zawarli umowę trójstronną – ona jako jego agentka. Teraz te pieniądze nie będą wpływać do Antka, tylko do niej. Wymyślili sobie w jaki sposób okradać 18-miesięcznego chłopca – powiedziała.

Reakcja na słowa Joanny Opozdy

Na reakcję fanów Joanny nie trzeba było długo czekać. Pod jej postami wyrażają swoje wsparcie dla niej. Pod postami Antoniego Królikowskiego zaroiło się za to od negatywnych i potępiających go opinii.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na słowa Joanny Opozdy zareagowała także Kamila Polak, właścicielka teatru Tu i Teraz, niejako wywołana do tablicy przez aktorkę. Joanna stwierdziła bowiem, że Antek gra w tym teatrze główną rolę, spektakli zaplanowanych jest sporo i raczej nie robi tego charytatywnie, a ponoć nie ma żadnej umowy.

Nasz teatr otrzymał wiele pytań odnośnie umowy zawartej z jednym z naszych aktorów, który ma obowiązek alimentacyjny wobec swojego syna. Chcielibyśmy jasno wyjaśnić tę sprawę, aby zapobiec wszelkim nieporozumieniom. Media podały informację, która nie jest zgodna z prawdą. Właścicielka teatru nie podpisała żadnej umowy z partnerką aktora w celu omijania obowiązku alimentacyjnego wobec jego syna. – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Jak się okazuje, Izabela nie ma podpisanej z teatrem żadnej umowy. A jak wygląda sprawa z umową Antka? W oświadczeniu można dalej przeczytać następujące słowa:

Wirtualna Polska

Aktor rozpoczął próby do spektaklu ,,BONOBO – randka w ciemno”, ale nie zarobił dotychczas żadnych pieniędzy. Pierwszy spektakl, w którym gra aktor ma premierę 21.10.2023, a wynagrodzenie będzie wypłacone do 10.11.2023, dlatego też jeszcze żadne pieniądze nie zostały wypłacone. (…) Umowa o dzieło jest obecnie w trakcie negocjacji i będzie dopiero zawarta wyłącznie i bezpośrednio z aktorem, więc wynagrodzenie wpłynie na Jego konto, co też umożliwi mu wywiązanie się z obowiązku alimentacyjnego. Nie było żadnych działań ani umów, które miałyby na celu naruszenie prawa czy tym bardziej zaszkodzenia dziecku. Chcielibyśmy podkreślić, że właścicielka teatru – Kamila Polak, ma ogromny szacunek zarówno do matki, jak i ojca dziecka, których zna i lubi od wielu lat- oświadczyła Kamila Polak.

Jak sądzicie – kto ma rację w tym sporze? Czy Waszym zdaniem unikanie płacenia alimentów jest naganne?


Joanna Opozda

Joanna Opozda

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Plakat z Antonim Królikowskim

Plakat z Antonim Królikowskim

Kamila Polak

Kamila Polak

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×