Trwała przy nim do końca. Kim jest żona Jerzego Pilcha?

Kim jest żona Jerzego Pilcha?

Kim jest żona Jerzego Pilcha?

Jerzy Pilch nie żyje. Jego śmierć na łamach Gazety Wyborczej potwierdziła żona, Kinga Strzelecka, która trwała przy nim do końca. Kim była?

Jerzy Pilch zmarł nagle. Mówi się, że chory na Parkinsona pisarz zmagał się od kilku z wysokim ciśnieniem. Wybitny artysta odszedł w swoim domu w Kielcach. Miał 68 lat. U jego boku do końca trwała żona Kinga Strzelecka. To ona potwierdziła na łamach Gazety Wyborczej śmierć męża:

Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać.

Kim jest żona Jerzego Pilcha, Kinga Strzelecka?

Pisarz w 2012 r. publicznie powiedział, że cierpi na chorobę Parkinsona. W 2019 r., kiedy bardzo podupadł na zdrowiu, z Warszawy przeniósł się do Kielc razem z żoną, Kingą Strzelecką. Jeździł już wtedy na wózku inwalidzkim. Choroba i jej ogromny wpływ na jego życie spowodowały, że Jerzy Pilch poruszał tematy degeneracji umysłu i ciała w Drugim dzienniku, publikowanym na bieżąco w Tygodniku Powszechnym, a później wydanym w formie książki.

O życiu prywatnym pisarza niewiele wiadomo. Jerzy Pilch przez lata był bardzo ważną postacią w polskim życiu publicznym, niezwykle dobrze chronił swoją prywatność. Ostatnie lata życia spędził u boku ukochanej żony, Kingi Strzeleckiej. Kim jest wdowa po pisarzu?

Można przeszukać sieć, ale informacji na temat Kingi nie znajdziemy. Jednak w grudniu ubiegłego roku pokazała się z mężem podczas sesji zdjęciowej dla tygodnika Polityka. To właśnie tam opowiedział o problemach niepełnosprawnych mieszkańców Polski, o ich codziennych zmaganiach.

Wiadomo, że znacznie młodsza od Jerzego Pilcha partnerka trwała u jego boku do końca. Relacja pary zadaje kłam wszystkim twierdzeniom, że duża różnica wieku nie wróży sukcesu takim związkom.


Jerzy Pilch nie żyje

Jerzy Pilch nie żyje

Jerzy Pilch nie żyje

Jerzy Pilch nie żyje

Jerzy Pilch nie żyje

Jerzy Pilch nie żyje

Komentarze

  • Gość pisze:

    Wiedziała młoda kobieta co robi, czuwając przy chorym śmiertelnie staruszku z bogatą spuścizną. Córka niczego z tej spuścizny raczej nie uświadczy. Nie zmęczyła się wdówka, bo niedługo po zakupie domu i przeprowadce do Kielc staruszek odszedłbył do wieczności, ale tantiemy tłuste pozostały. Pił biedak całe dorosłe życie i przynudzał przeważnie na temat tego chlania, niemniej cieszył się popularnością i na pewno koledzy zadbają o wznowienia

  • GośćHel. pisze:

    … a cóż jest tak dziwnego w tym, że żona jest przy chorym mężu do jego końca…? czy to młodsza czy starsza ale żona! A w artykułach o p. Strzeleckiej (żonie Pilcha) to że była przy nim do końca, pisze się jakby to było wydarzenie nie z tej planety….

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×