Zagadka sprzed 20 lat rozwiązana! Reżyser „Titanica” wyjaśnił największą tajemnicę filmu. Możecie się rozczarować!

Titanic 20-lecie filmu

Titanic 20-lecie filmu

James Cameron wyjaśnia śmierć Jacka Dawsona w „Titanicu”

Minęło już 20 lat od premiery Titanica – ponadczasowej historii o miłości i tragicznym końcu największego, „niezatapialnego” liniowca świata. Titanic miał być przełomem w morskich podróżach, miał zrewolucjonizować świat, jaki wtedy znano. Wyruszył z portu by znaleźć się na dnie lodowatego oceanu. Film zrobił furorę, w młodym Leonardo DiCaprio kochały się tabuny dziewcząt, a Kate Winslet stała się symbolem seksu. I tylko jedna rzecz frapowała wszystkich – dlaczego Jack Dawson musiał umrzeć?

James Cameron, reżyser Titanica, wielokrotnie odpowiadał na to pytanie. Dlaczego Jack musiał zginąć? Reżyser po wielu latach zdradził wreszcie co skłoniło go do zamordowania przystojnego chłopca, do szaleństwa zakochanego w uwięzionej w nieszczęśliwym związku dziewczynie. Fanom to wyjaśnienie nie przypadnie do gustu:

Myślę, że rozmawianie o tym po 20 latach jest nieco głupie, ale jednocześnie pokazuje jak efektownie film sprzedał Jacka publiczności. Stał im się tak bliski, że jego śmierć sprawia widzom ból. Gdyby przeżył, koniec filmu straciłby swoje znaczenie. Film jest o śmierci i rozłące. Musiał umrzeć. W ten sposób, przygnieciony belką, która na niego spadła… Tak czy siak, nie wyszedłby z tego żywo. To się nazywa „sztuka”, takie rzeczy dzieją się z artystycznych pobudek, nie z powodu fizyki – powiedział w ostatnim wywiadzie z Vanity Fair

Reżyser odwołuje się tu do oburzenia fanów, którzy wszędzie tam, gdzie mogą być wysłuchani twierdzą, że drzwi na które Jack wepchnął Rose zdołałyby utrzymać ich oboje.

Nie da się ukryć, że wyjaśnienia Camerona są zrozumiałe. Niestety nie oznacza to, że pogodzenie się ze śmiercią przystojnego Dawsona jest łatwiejsze.

https://jastrzabpost.pl/newsy/gwiazdy-titanica-20-lat-pozniej-zdjecia-bohaterow_551521.html

Pojawiła się przez 5 sekund na ekranie i skradła serca widzów. Jak dzisiaj wygląda dziewczynka z “Titanica”?

Odmieniony “Titanic” po 20 latach ponownie w kinach! James Cameron: “Nigdy nie prezentował się lepiej”


Jak teraz wygląda dziewczynka z Titanica?

Jak teraz wygląda dziewczynka z Titanica?

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w Titanicu

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w Titanicu

Ostatni posiłek na Titanicu

Ostatni posiłek na Titanicu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×