Wiemy, ile polscy piłkarze zarobili na EURO 2016. Kuba Błaszczykowski i Łukasz Fabiański poza pierwszą piątką!

Reprezentacja Polski zajęła 6. miejsce w rankingu EURO 2016

Ile polscy piłkarze zarobili na EURO 2016?

EURO 2016 dobiega końca. Już w najbliższą niedzielę dowiemy się, kto wygra mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W ostatecznym starciu zmierzą się reprezentacje Portugalii i Francji.

Zobacz: Finał EURO 2016 bez tajemnic! Kiedy, gdzie oglądać, transmisja online, kto wygra? 

Dla polskich piłkarzy EURO 2016 zakończyło się w ćwierćfinale. Wtedy to ulegliśmy Portugalii po serii rzutów karnych. Okazuje się jednak, że mistrzostwa Europy w piłce nożnej były dla wielu zawodników przepustką do dalszej kariery. Światowe potęgi biją się o naszych piłkarzy. EURO 2016 dało zawodnikom coś jeszcze. Są to bez wątpienia ogromne pieniądze. Najwięcej zarobili czołowi zawodnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak i Michał Pazdan. Było to dla każdego z nich po ponad 503 tysiące złotych. Nieco dalej uplasował się Kuba Błaszczykowskiok. 470 tysięcy i Łukasz Fabiański – 436 tysięcy.

Najmniej zarobili ci, którzy w ogóle nie weszli na boisko podczas meczów, czyli: Artur Boruc, Karol Linetty, Bartosz Salamon, Mariusz Stępiński i Kuba Wawrzyniak. Każdy z nich zainkasował ok. 167 tysięcy złotych.

O takich kwotach zadecydowała rada drużyny zgodnie z punktacją każdego meczu: 3 dla zawodnika z podstawowego składu, 2 – wejście z ławki, 1 – ławka rezerwowych. 

Jak myślicie, czy to sprawiedliwy podział?

Zobacz: Po harówce na EURO 2016, czas na upojne wakacje. Ukochana Grzegorza Krychowiaka pokazała, jak odpoczywa piłkarz [INSTAGRAM]

Michał Pazdan (fot. AKPA)

Ile Michał Pazdan zarobił na EURO 2016? (fot. AKPA)

Anna Lewandowska spotkała się z Cristiano Ronaldo podczas EURO 2016

Zarobki polskich piłkarzy na EURO 2016: Robert Lewandowski


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×