50-letnia autorka telewizyjnych hitów popełniła samobójstwo. Nie była w stanie dłużej znieść powikłań po ciężkiej chorobie

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje. Znana amerykańska scenarzystka, ponad rok zmagała się z chorobą. Miała 50 lat. Smutne okoliczności śmierci. 

Heidi Ferrer, scenarzystka popularnego w latach 90. także i w Polsce serialu dla nastolatków Jezioro marzeń, nie żyje.

Zmagała się z uciążliwymi skutkami po Covid-19. Zaraziła się koronawirusem w lipcu ubiegłego roku. Bardzo źle go zniosła. Jak donosiły media, w maju była przykuta do łóżka i odczuwała ciągły ból. Miewała także drgawki neurologiczne. Jak sama pisała na blogu Girl to Mom ból, którego doświadczała, był nie do zniesienia.

W najciemniejszych chwilach powiedziałam mężowi, że jeśli nie wyzdrowieję, nie chcę tak żyć. Nie miałam skłonności samobójczych, po prostu nie widziałam żadnej sensu w takiej jakości życia na dłuższą metę, a nie było wiadć końca tych zmagań – wyznała we wrześniu.

W styczniu wydawało się, że zdrowie Heidi się poprawia.

Jestem ostrożną optymistką. Mój stan zdrowia poprawia się, choć powoli, ale na pewno każdego miesiąca jest lepiej. Miałam ponad 40 przerażających, objawów długotrwałego covidu w lipcu. Doszło nawet do paraliżu, ale już jest o wiele lepiej. Dochodzenie do zdrowia po covidzie to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z jaką przyszło mi się zmierzyć – napisała na blogu.

Nagle jej stan się pogorszył. Ferrer nie mogła się poruszać. Był to dla niej prawdziwy cios.

COVID odebrał mi marzenia. To najokrutniejsza rzecz, jaką zrobił. Zupełnie przestałem marzyć o swojej przyszłości, nie potrafię sobie jej wyobrazić. Ludzie stracili swoje dawne życia, możliwość podróżowania, a ja straciłam wszystko, zostałam sparaliżowana. […] Nikt nie wie, jak długo to potrwa, może sześć miesięcy, może rok.

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer popełniła samobójstwo po 13-miesięcznej walce ze skutkami COVID-19. Miała 50 lat. Odebrała sobie życie 26 maja. O śmierci scenarzystki poinformował jej mąż Nick Gut, publikując rozrywający serce post w social mediach.

Mój piękny anioł, Heidi, odszedł dziś wieczorem po 13-miesięcznej walce z powikłaniami po Covidzie.

Nie potrafiła dłużej znieść swojego stanu i odebrała sobie życie. Heidi Ferrer pozostawiła po sobie pogrążonych w bólu 13-letniego syna Bexona, matkę i męża, który pożegnał ją w poruszających słowach:

Walczyła z tą podstępną chorobą z taką samą zaciekłością, z jaką żyła. Była wspaniałą matką. Kocham cię na zawsze i do zobaczenia w drodze.

Śmierć Ferrer wstrząsnęła branżą.


Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje

Heidi Ferrer nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×