Córka Ewy Błaszczyk od 21 lat jest w śpiączce. Jej stan uległ poprawie. Czeka ją poważna operacja

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk w nowym wywiadzie skomentowała stan zdrowia córki. Jak czuje się Ola, która od ponad 20 lat jest w śpiączce?

Ewa Błaszczyk to aktorka ze sporym dorobkiem artystycznym. Pierwsze kroki na scenie stawiała w czasie studiów, gdy występowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Potem zaczęła się pojawiać przed kamerą. Na swoim koncie zapisała mnóstwo świetnych ról, w tym w filmie Nadzór, gdzie wcieliła się w postać Klary. Tak dobrze sobie poradziła z powierzonym zadaniem, że zdobyła nagrodę – Brązowe Lwy Gdańskie na 10. Festiwalu Filmów Fabularnych.

Błaszczyk w 1986 roku wyszła za mąż za Jacka Janczarskiego. Przez kolejne 14 lat tworzyli zgrany duet. Rozdzieliła ich śmierć mężczyzny. Scenarzysta zmarł z powodu tętniaka aorty. Małżonkowie doczekali się bliźniaczek, Aleksandry i Marianny. Pierwsza z nich 21 lat temu zakrztusiła się tabletką. Zapadła w śpiączkę.

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia Oli. Jak się czuje?

Aktorka nie czeka na cud. Wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację Akogo?. Później pod jej skrzydłami powstała klinika Budzik, która dzięki innowacyjnym metodom leczenia udziela pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu.

Ewa Błaszczyk co jakiś czas udziela wywiadów. W rozmowie z Urodą Życia ujawniła, że przez pierwsze dwa lata miała nadzieję, że jej córka lada moment się wybudzi. Potem dotarło do niej, że nie będzie to wcale takie proste:

Przez pierwsze dwa lata bardzo czekałam, że coś się szybko zmieni. Każdy tak ma na początku, widzimy to u wszystkich rodziców w Budziku. Ale potem powoli zaczyna się inne myślenie, które bardzo człowieka boli, ale jest potrzebne, żeby dalej mógł żyć.

Mama Oli podkreśliła, że wciąż walczy o powrót córki do zdrowia. Wie jednak, że wszystko może się wydarzyć:

Ciągle walczę, jestem zaangażowana, ale dziś już mam w sobie akceptację, że wszystko może się stać. I że niekoniecznie ma się na cokolwiek wpływ.

Janczarska przeszła udany zabieg wszczepienia stymulatora mózgu. Specjaliści przygotowują się do kolejnej operacji – tym razem zamierzają wszczepić komórki macierzyste do mózgu. Aktorka w wywiadzie dodała, że Ola jest poddawana specjalistycznej rehabilitacji. Dzięki niej jej stan się poprawia:

Ola mieszka w domu, ładnie pracuje z cyberokiem, słucha, jest pod ciągłą opieką. Niedawno miała podawaną prolię przeciwko osteoporozie, potem było badanie EEG, za chwilę będzie konsultacja neurologiczna, za dwa tygodnie będzie botulina. I tak się to toczy w swoim rytmie. A czy przyjdzie jakieś światło z kosmosu? Pracujemy nad tym, tyle mogę powiedzieć.

Trzymamy kciuki, by batalia Ewy Błaszczak o powrót do zdrowia córki zakończyła się sukcesem.


Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską

Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską

Ewa Błaszczyk – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Ewa Błaszczyk – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Ewa Błaszczyk - Orły 2020, nominacje

Ewa Błaszczyk - Orły 2020, nominacje

Komentarze

 • Gość pisze:

  Kobieta którą z pewnością szanuję za hart ducha, upór, konsekwencję choć nie do końca popieram funkcjonowanie tego typu kliniki (przerost formy nad treścią) ale wolę czytać artykuły o takiej kobiecie niż o „glonojadach” lub innych „pustaczarkach” chwalących się zakupem kolejnej torebki lub łkających na łamach prasy o jej złamanym paznokciu.

 • GośćAdam pisze:

  Możecie sobie nie publikować a Ja dalej uważam, że Te Budziki Pani Ewy Błaszczyk są niepotrzebne. Kosztują bardzo, bardzo Drogo. I nic z Nich nie MA. Można takie oddziały do budzenia z come urządzić w szpitalach wojewódzkich będzie dużo taniej.

 • Gość pisze:

  Jak zwykle w Lutym, Marcus pani Błaszczyk prześciga się z pani Dymną w przypominanu nam o Dodie. Oczywiście liczą na to, że prześlemy im 1% swojego podatku. Nie mam zamiaru proud, ekazywać a zwłaszcza fundacji Budzik. Uważam, że takie kliniki w ogóle są niepotrzebne. Generują tylko ogromna środki a nic z tego nie ma. Po Co budować takie kliniki skoro można otworzyć tego typing oddziały przy szpitalach wojewódzkich. Efekt będzie taking Sam a koszty o worked mniejsze. Pani Ready MA się jakichś pączek w maśle – jeździ coraz to lepszą furą I understand się jakichś gwiazda do kwadratu. Nieźle się urządziła. Dostaje dużą kasę z budżetu oraz za środków unijnych.

  • Seba pisze:

   Do Gość ty to lepiej naucz się poprawnie pisać zamiast pierniczyć farmazony.

 • Gość pisze:

  Straciłam jedyną córkę, mieszkała w USA, gdzie medycyna naprawdę przoduje. Ola żyje, póki żyje, jest nadzieja. Kobiety słabe, matki silne. Jestem z Panią.

 • Aga pisze:

  W końcu jakiś NORMALNY ARTYKUŁ I KOMENTARZE
  Ech, dzielna tą Pani Ewa… Ślina i fajna babka z niej. Oby się wszystko ułożyło zgodnie z Jej myślami.

 • Asia pisze:

  Szacunek walczy o swoje dziecko i robi wiele dla innych. Nie w blasku fleszy nie na ściankach czy IG po cichu z pokorą i nadzieją na lepsze dni. Kobieta autorytet.

 • Goska pisze:

  Pani Ewo ogromny szacunek ,będzie dobrze,wiara w Boga czyni cuda,wiem to z autopsji

 • Gość Gosia pisze:

  Życzę wytrwałości jak ktoś wierzy w Boga to się wszystko spełni i taki na stanie

 • Gość pisze:

  Życzę wytrwałości jak ktoś wierzy w Boga to się wszystko spełni i taki na stanie

 • Gość Ewa . S. pisze:

  Trzymam kciuki <3

 • Madzior pisze:

  Rzadko się zdarzają tak trafne komentarze. Popieram w całości. Trudno szukać w TV obrazów takich kobiet, bo najlepiej sprzedaje się tani kicz.

  • Gosia pisze:

   Życzę dużo wytrwałości i jak ktoś w Boga wierzy to cud się stanie

 • Tak.Gruby, brzydki, sfrustrowany Gość. pisze:

  Podziwiam.I takie kobiety powinny byc pokazywane jako wzór kobiecej siły i determinacji. O takich kobietach powinno się pisać i je pokazywać jako wzór do naśladowania. Chcę żeby moja córka czerpała z takich ludzi inspirację.Niestety internet pełen jest fasad bez fundentów : rozenek majdanów , oli ciup, królowych życia itp. o których sie pisze codziennie…why ?

  • Madzior pisze:

   Rzadko się zdarzają tak trafne komentarze. Popieram w całości. Trudno szukać w TV obrazów takich kobiet, bo najlepiej sprzedaje się tani kicz.

  • Gość S pisze:

   Dokładnie o takich kobietach warto czytać, brać przykład. trzymam kciuki za poprawę zdrowia Pani córki.

  • Gość Iwona pisze:

   Zgadzam sie z ta wypowiedzia,trafiona w 100%-tach. Pani Blaszczyk to kobieta do nasladowania, kobieca i tak
   silna.A pseudo prominenci to istne dno. Wielka szkoda ze mlodzi ludzie dzisiaj maja tak zle wzorce.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×