Królowa Elżbieta II dzwoni do jedynie dwóch osób. Kogo obdarzyła tym zaszczytem? To zaskakujące!

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II dzwoni tylko do dwóch osób z bliskiego otoczenia. Zaskakujące, kogo sobie upodobała do rozmów. Co donoszą media?

6 lutego 1952 roku, wówczas niespełna 26-letnia Elżbieta, została brytyjską królową. Tego dnia otrzymała wiadomość, że jej ojciec, król Jerzy VI, zmarł. Od tamtego czasu nieprzerwanie stoi na czele Zjednoczonego Królestwa. Jest najbardziej popularną osobą w rodzinie królewskiej – niezmiennie wygrywa w różnego rodzaju rankingach.

Monarchini jest ważnym elementem brytyjskiego systemu władzy, ale jej rola jest czysto symboliczna, ponieważ jako monarcha konstytucyjny nie może wydawać opinii na temat wydarzeń politycznych, a jedynie udzielać rad i zachęcać do różnego rodzaju działań. Teoretycznie jest również najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, który ma prawo decydować o wojnie i pokoju. Mianuje ponadto premiera, ale jest to czynność symboliczna, ponieważ szefem rządu zawsze zostaje lider zwycięskiej partii. Królowa panuje, ale nie rządzi. Bardzo rzadko także udziela też wywiadów, dlatego jej poglądy pozostają tajemnicą. Nie są za to sekretem pewne przyzwyczajenia sędziwej monarchini. Na przykład dzwoni tylko do dwóch osób. Do kogo?

Do kogo dzwoni królowa Elżbieta II?

Królowa Elżbieta II ma kilka przyzwyczajeń. Na przykład od lat nosi ten sam model torebki, nie ukrywa, że nie znosi czosnku oraz ma osobę odpowiedzialną za rozchodzenie nowo zakupionych butów. Przy sobie ma też zawsze szminkę w ulubionym kolorze.

Władczyni jest posiadaczką telefonu marki Samsung. Jak poinformował królewski komentator, Jonathan Sacerdoti, jest on wyposażony w specjalny system antywłamaniowy. Znajdujące się na nim dane muszą być ściśle chronione. Elżbieta II nie przepada jednak za rozmowami przez telefon, bo dzwoni tylko do dwóch osób. Zaskoczeniem może być fakt, że nie jest to ani jej syn i następca tronu książę Karol, ani żaden z wnuków – książę Harry i książę William. Kogo obdarzyła tym honorem? To jej córka, księżniczka Anna oraz menedżer zajmujący się wyścigami konnymi, John Warren.

Dwie osoby, do których dzwoni najczęściej, to jej córka księżniczka Anna i jej menedżer John Warren, odpowiedzialny za sprawy związane z wyścigami konnymi – mówił Sacerdoti.

Zaskakujące?

 


Królowa Elżbieta II – pierwsze zdjęcia po kontuzji

Królowa Elżbieta II – pierwsze zdjęcia po kontuzji

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II może liczyć na wsparcie księżnej Kate

Królowa Elżbieta II może liczyć na wsparcie księżnej Kate

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×