Szukaj

Donald Trump uczcił 100. urodziny papieża. Opublikował piękny wpis. Zobaczyło go 20 mln ludzi

Donald Trump

Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump opublikował poruszający wpis na swoim Instagramie, którym uczcił 100. urodziny papieża. Wzruszył tym wielu swoich obserwatorów.

Ponad 40 lat temu metropolita krakowski ks. kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. 58-letni wówczas Jan Paweł II został najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku. Przez kolejnych 27 lat pełnił funkcję zwierzchnika Kościoła Katolickiego. W tym czasie zyskał ogromną sympatię i podziw nie tylko katolików, wyznawców innych religii, ale również osób niewierzących. Miał w sobie niesamowitą moc łączenia ludzi. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyły delegacje z ponad 150 państw.

Papież, gdyby żył obchodziłby 18 maja swoje 100. urodziny. Z tej okazji wiele osób upamiętniło tę datę poprzez modlitwę, składanie kwiatów czy propagowanie tekstów z nauczania św. Jana Pawła II. Hołd oddały mu gwiazdy, znane osobistości oraz politycy, w tym także ci z zagranicznych krajów. O Karolu Wojtyle pamiętają nie tylko Polacy. Życzenia pojawiły się również na wielkich światowych kontach społecznościowych. Prezydent Stanów Zjednoczonych opublikował wzruszające słowa.

Donald Trump uczcił 100. urodziny papieża

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie po raz pierwszy odnosi się w swoich wypowiedziach do Jana Pawła II. Rok temu podczas obchodów 40. rocznicy pielgrzymki papieża do Polski wydał specjalne oświadczenie na tę okazję. Trump napisał wtedy, że to wydarzenie zmieniło bieg historii. Dodał, że miliony ludzi mogą cieszyć się dziś wolnością właśnie dzięki Janowi Pawłowi II. Amerykański prezydent podkreślił, że życie Karola Wojtyły było niezwykłe, gdyż walczył on o ludzką godność i wolność religijną.

Wczoraj przy okazji 100. rocznicy urodzin papieża postanowił po raz kolejny wypowiedzieć się na jego temat. Na swoim Instagramie opublikował wzruszające słowa, które zobaczyło 20 milionów obserwujących go internautów.

Dziś obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

W komentarzach pod postem fani Trumpa również przyłączyli się do życzeń. Wielu z nich było dumnych z takiej postawy prezydenta.

  • Cieszę się, że mamy prezydenta, który jest dumnym chrześcijaninem!
  • Świetna robota prezydencie. Szacunek za te słowa.
  • Najlepszy prezydent na świecie. Przyłączam się do życzeń z wielką radością.
  • Jesteśmy z Ciebie dumni. Sto lat dla papieża.

 


Donald Trump uczcił 100. urodziny Papieża

Donald Trump uczcił 100. urodziny Papieża

Donald Trump i Melania Trump podczas szczytu G7

Donald Trump i Melania Trump podczas szczytu G7

Melania Trump i Donald Trump - goście w Biały Domu, Halloween 2019

Melania Trump i Donald Trump - goście w Biały Domu, Halloween 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×