Donald Trump z dozgonnym banem od Twittera. Podpadł adminom na całej linii

Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump ma całkowity, dożywotni zakaz zakładania konta na Twitterze. Platforma wyjaśnia decyzję. Czym podpadł?

Donald Trump w 2017 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Od tego momentu reprezentował kraj na arenie międzynarodowej, spotykał się z politykami, a także prężnie działał w mediach społecznościowych. To tam dzielił się swoimi przemyśleniami na temat aktualnych wydarzeń w kraju i za granicą.

Trump ubiegał się o reelekcję, ale przegrał z Joe Bidenem, kandydatem Demokratów. Gdy pierwsze wyniki głosowania zaczęły się pojawiać w mediach i nie były one dla niego korzystne, zaczął głosić teorie o oszustwach wyborczych. By to udowodnić, złożył kilka wniosków do sądów. Ponowne policzenie głosów w niektórych stanach nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Z wynikiem wyborów prezydenckich w USA nie mogą się też pogodzić zwolennicy Trumpa. 6 stycznia wdarli się do siedziby Kongresu USA, który miał ostatecznie potwierdzić ważność wyborów. Wybuchły zamieszki. W sumie zmarły cztery osoby, a ponad 50 zostało aresztowanych.

Donald Trump dostał dozgonny ban na Twittera

Gdy na Kapitolu działy się dantejskie sceny, prezydent opublikował na Twitterze post, w którym wezwał protestujących do pokojowego opuszczenia budynku. Zaznaczył jednak, że wybory zostały „skradzione”. Właśnie wtedy konto ustępującego prezydenta zostało zawieszone na 12 godzin za wzywanie do przemocy. Okazuje się, że na tym się nie skończyło i były prezydent ma dożywotniego bana.

Platforma ujawniła, że ​​zakaz Donalda Trumpa na Twittera jest stały, a nie tymczasowy:

Tak działają nasze zasady, kiedy jesteś usuwany z platformy, jesteś usuwany na stałe… niezależnie od tego, czy jesteś komentatorem, dyrektorem finansowym, czy byłym lub obecnym urzędnikiem publicznym. Pamiętaj, że nasze zasady mają na celu upewnienie się, że ludzie nie podżegają do przemocy, a jeśli ktokolwiek to robi, musimy usunąć ich z usługi, a nasze zasady nie pozwalają na powrót – powiedział CNN dyrektor finansowy Ned Segal.

Oznacza to, że nawet jeśli Trump ponownie będzie kandydował na prezydenta i nawet wygra wybory, nadal nie będzie mógł wrócić na Twittera.


Melania Trump i Donald na Florydzie

Melania Trump i Donald na Florydzie

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Melania Trump - zdjęcie świąteczne

Melania Trump - zdjęcie świąteczne

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×