Szukaj

Szok! „Color Of Your Life” Michała Szpaka jest plagiatem? Internauci znaleźli bardzo podobną piosenkę sprzed lat

Gdzie Michał Szpak pojedzie przed Eurowizją 2016

Gdzie Michał Szpak pojedzie przed Eurowizją 2016

Color Of Your Life Michała Szpaka jest plagiatem?

Od kilku dni wszystko jest już jasne! Po wielu miesiącach oczekiwań poznaliśmy zwycięzcę polskich preselekcji do Eurowizji 2016.

Na ten moment czekali wszyscy fani tego największego konkursu piosenki w Europie. W sobotę dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2016 w Szwecji. Do Sztokholmu pojedzie Michał Szpak. W drodze na szczyt pokonał aż 8 kandydatów! To jego Color Of Your Life spodobało się najbardziej. Artysta nie krył wzruszenia. Michał Szpak od samego początku był stawiany w gronie faworytów. Wielu fanów artysty nie wyobrażało sobie bowiem innego werdyktu. Sam artysta bardzo stresował się występem. Zapowiadał również rywalizację do samego końca. I udało się. Gratulacjom nie ma końca. Wybór Szpaka skomentował także, znany z ciętego języka, Donatan.

Zobacz: Donatan skomentował wybór Michała Szpaka na Eurowizję. Takiej reakcji się nie spodziewaliśmy… 

Tymczasem okazuje się, że utwór Michała Szpaka nosi znamiona plagiatu. Wszystko przez podobieństwo, jakiego dopatrzyli się fani konkursu piosenki Eurowizji 2016. Color Of Your Life ma łudząco przypominać hit rosyjskiego zespołu Lube. Dawaj za jest hymnem stworzonym na cześć rosyjskich sił specjalnych Specnaz. Utwór ten bardzo podoba się prezydentowi Rosji, Władimirowi Putinowi.

Posłuchajcie sami i oceńcie, czy Wy też zauważacie podobieństwo?

Zobacz: To było do przewidzenia! Kuba Wojewódzki wyznał, co myśli o konkursie Eurowizji 

Czy Michał Szpak nagrał plagiat na Eurowizję 2016?

Czy Michał Szpak nagrał plagiat na Eurowizję 2016?

Plagiaty na Eurowizji

Oskarżenia o plagiaty na Eurowizji zdarzają się często, szczególnie wśród zwycięskich piosenek. W ubiegłym roku laureat konkursu Mans Zelmerlow został oskarżony o zbyt mocną inspirację przebojem Davida Guetty. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku Dimy Bilana z Rosji, który wygrał Eurowizję w 2008 roku. Piosenkę Believe uznano za nad wyraz podobną do Wild World Cata Stevensa.

Zobacz: Heroes to plagiat? Co na to Mans Zelmerlow?

Plagiat zarzucano także Edycie Górniak, której To Nie Ja miało być kopią izraelskiego hitu Zakochany mężczyzna Joniego Nameriego z 1987 roku. Ostatecznie jednak zarzuty oddalono. Odwrotna sytuacja miała miejsce w 2012 roku. Rosjanka Dianę Garipova i jej What If została posądzana o plagiat przeboju Gosi Andrzejewicz Pozwól żyć. Pomimo zarzutów, piosenka wzięła udział w konkursie i zajęła 5. miejsce w finale.


Dodaj komentarz

 • Doro pisze:

  Ktoś kto twierdzi ze piosenka szpaka na eurowizje to plagiat to ma drewniane ucho nie widzę podobieństwa pewno to fani Edyty górniak bo tej pani juz dziękujemy Michał śpiewa pięknie a edysia na pewno ma głos ale bedzie starczy

 • Gość pisze:

  Pani Jastrząb Super komentarze!!! klikają się co? SUPER!

 • Gość pisze:

  Ale głupoty! na tyle utworów muzycznych jakie stworzono, zawsze znajdą się jakiwś w pewnym stopniu podobne. Znam kilkanaście piosenek, które mają coś wspólnego z piosenka Szpaka i nie tylko z jego utworem.

 • Gość pisze:

  MARGARET COOL ME DOWN to PLAGIAT David Guetta Hey Mama

  https://www.youtube.com/watch?v=uO59tfQ2TbA

 • […] Zobacz: Szok! „Color Of Your Life” Michała Szpaka jest plagiatem? Internauci znaleźli bardzo podobną … […]

 • Gość pisze:

  Cleo z dupalem cycami drzaca ryj ze sie chetnie bedzie kopulowac albo margaret ze bedzie dawac dupala do rana a chcica jej nie minie to wielka sztuka

Komentarze są wyłączone

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×