Artur Barciś pierwszy raz publicznie o swoim stosunku do Kościoła: „Dawno się pożegnałem”. Nieprzyjemna sytuacja wywołała ostrą reakcję aktora

Artur Barciś

Artur Barciś

Artur Barciś pierwszy raz publicznie skomentował, jaki ma stosunek do instytucji Kościoła katolickiego. Reakcję aktora sprowokowała nieprzyjemna sytuacja.

Artur Barciś to jeden z najbardziej popularnych aktorów w Polsce. Jego kreacja w Ranczu przyniosła mu wielu fanów – brawurowo wcielił się w podstępnego i żądnego władzy Arkadiusza Czerepacha, prawą rękę wójta. Widzowie nie zapomnieli także jego roli w Miodowych latach, gdzie jako nieco fajtłapowaty Tadeusz Norek bawił do łez.

Zyskał uznanie widzów, wcielając się zarówno w role komediowe, jak i w dramatyczne. Kochają go także fani teatru. Realizuje się zawodowo również jako aktor dubbingowy i reżyser.

Znany jest także z tego, że nieczęsto udziela wywiadów i raczej nie dzieli się swoimi poglądami publicznie, chociaż ma je wyraziste i sprecyzowane. Robi jednak wyjątki, jak wówczas, gdy walczył z koronawirusem. Teraz skomentował swój stosunek do Kościoła katolickiego. Nieprzyjemna sytuacja sprowokowała go do wyznania. Co powiedział?

Artur Barciś otworzył się na temat swojego stosunku do Kościoła katolickiego

W najnowszym wywiadzie dla Plejady Artur Barciś otwarcie mówi, że zdarza mu się czytać nieprawdziwe informacje na swój temat. Ostatnio do takiej sytuacji doszło, gdy w jednej z gazet przeczytał spreparowany wywiad, którego jednym z tematów był Kościół katolicki. Ta manipulacja wyjątkowo go zbulwersowała, czemu dał upust w rozmowie z wyżej wymienionym portalem.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego! – mówił.

Dodał także, że wówczas milczał, żeby nie podsycać zainteresowania tematem:

Ale stwierdziłem wtedy, że jak zacznę to dementować, to więcej ludzi kupi to czasopismo, żeby przeczytać ten tekst. A pewnie znaleźliby się tacy, którzy stwierdziliby, że na siłę wypieram się czegoś. Więc machnąłem ręką.

Artur Barciś pierwszy raz tak wprost powiedział o swoim stosunku do instytucji Kościoła.


Artur Barciś na inauguracji Specktaklove

Artur Barciś na inauguracji Specktaklove

Artur Barciś – premiera spektaklu Wspólnota mieszkaniowa

Artur Barciś – premiera spektaklu Wspólnota mieszkaniowa

Artur Barciś - Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Artur Barciś - Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Komentarze

 • Graża pisze:

  Ja z kościoła katolickiego już bardzo dawno odeszłam i jestem bardzo z tego zadowolona ,a co do pochówku już dawno moja rodzina wie że ma być świecki,a znajdę się tam gdzie wszyscy czyli w ziemi.

 • Seter pisze:

  W jakiej gazecie był ten spreparowany wywiad, jestem ciekaw co go tak zbulwersowało.

 • Gość pisze:

  Barciś aktor wyśmienity!!!!

 • Gość pisze:

  Pochowany ? Wg własnego pomysłu, bez pompy i ornatów. Każdemu wolno mieć marzenia. Polecam nie lękać się 🙂

 • Gość pisze:

  Mały lansik gdy nie ma roboty nie zaszkodzi! Gwiazda, jak to ładnie brzmi! Atakowanie Kościoła jest takie nowoczesne! Ciekawe, jak chciałby być pochowany jak już odejdzie z tego padołu!

  • Gość pisze:

   Eee, przewrażliwiony jesteś. Jaki znów atak? Chyba na kłamczuszków. Bardzo dobry aktor, ról miał bez liku.

  • Gość pisze:

   Ale jaki atak? Stwierdzenie, że odszedł jest wg ciebie atakiem? Jak na razie to ty jego atakujesz. I wiedz, że są pogrzeby świeckie, przepiękne. Taki np. miał profesor Religa. Trochę życzliwości katoliku! Nie jesteś pępkiem świata.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×