Alicja Janosz jednym zdaniem rozłożyła Kubę Wojewódzkiego na łopatki! Zrobiła to na oczach całego świata. Dopiero po wielu latach skomentowała ten historyczny incydent!

Alicja Janosz i Kuba Wojewódzki, konflikt na World Idol

Alicja Janosz i Kuba Wojewódzki, konflikt na World Idol

Alicja Janosz o konflikcie z Kubą Wojewódzkim

Nasi starsi czytelnicy z pewnością pamiętają pierwszy talent show z prawdziwego zdarzenia jakim był Idol! Emitowany na Polsacie, gromadził przed telewizorami ogromne ilości widzów, a ludzie w nim występujący mogli liczyć na naprawdę sporą popularność. Zwłaszcza, że dostęp do internetu w tamtych czasach, bo w 2002 roku, był jeszcze mocno ograniczony. Co za tym idzie, zdecydowanie królowała telewizja i programy telewizyjne, a nie komputer i YouTube.

W tamtym czasie doszło do słynnego konfliktu Alicji Janosz, czyli zwyciężczyni pierwszej edycji Idola, z samym Kubą Wojewódzkim. Dla przypomnienia, powstała międzynarodowa edycja programu – World Idol, w której mierzyli się ze sobą wygrani z poszczególnych krajów. Również i jury było powiększone: za stołem zasiadał przedstawiciel każdego kraju.

W światowym Idolu w jury zasiadał Kuba Wojewódzki, a polską reprezentantką była Alicja Janosz. Wojewódzki, jak to Wojewódzki, nie szczędził w słowach nikomu, np. do faworyta konkursu – Willa Younga powiedział, że jest „śpiewającym Jasiem Fasolą”, a reprezentantce krajów arabskich Dianie Karazon, że „działa na niego jak wiagra w spreju”. Kuba był jedynym jurorem, który skrytykował uczestnika z własnego kraju, co bardzo ugodziło w walczącą o zwycięstwo dla Polski, 18-letnią wówczas, Janosz.

Nic innego nie mogę powiedzieć, bo wiem, że jak powiem coś niedobrze to twoja rodzina zestrzeli samolot, także… – zaczął Kuba, któremu w zdanie wtrąciła się Alicja: – Ja myślę, że moja rodzina nic nie będzie musiała zestrzeliwać, bo chyba wcześniej ciebie idole tutaj zastrzelą. Ty teraz potrzebujesz chyba pomocy Boga. Nienawidzę Cię.

Choć Alicja, która w Wielkiej Brytanii występowała jako Alex, odpowiedziała Kubie z uśmiechem na ustach, widzowie wzięli to na poważnie. W końcu ktoś po raz pierwszy dogryzł Kubie, i to na arenie międzynarodowej. Nawet pomysłodawca Idola i X-FactorSimon Cowell – był w szoku:

Nie wiem co powiedzieć. Polska pewnie kocha was za to, że jesteście w tym konkursie, ale jak dla mnie zajmiesz tutaj jedno z ostatnich miejsc – wypalił amerykański juror, któremu wtórował przedstawiciel Brytyjczyków – Czy ty z nim spałaś? Ja muszę sprawdzić co wy macie w tej polskiej wodzie!

O starciu Polaków na oczach świata mówiło się jeszcze przez lata. Kolorowa prasa plotkowała, że to właśnie dlatego Kuba nie zaprosił Janosz do swojego programu, gdy ta po 10 latach przerwy od show-biznesu powróciła na rynek z nową płytą Vintage.

Dzisiaj, po 15 latach od słynnego konfliktu, Alicja Janosz postanowiła skomentować temat:

Ja nie miałam nigdy żadnego konfliktu z Wojewódzkim, taka jest prawda. Był czas, kiedy rzeczywiście było mi bardzo przykro. Aczkolwiek z perspektywy czasu myślę sobie, że przecież Kuba jest showmanem i jego zadaniem jest robienie zamętu, musi powodować w nas i widzach jakieś emocje – przyznała Janosz w rozmowie z Paulą Rodak.

A wy jak wspominacie pierwszą edycję Idola? Aż nie chce się wierzyć, że od emisji minęło już 16 lat…

Cała rozmowa Pauli Rodak z Alicją Janosz:

Alicja Janosz tak odważnych zdjęć jeszcze nie pokazywała! Gwiazda w bikini na wakacjach z mężem i synem

Niesamowita metamorfoza faworyta Kuby Wojewódzkiego! Nieźle się zmienił od czasów “Idola”!

Alicja Janosz po “Idolu” była na szczycie. Jedną decyzją przekreśliła swoją pozycję. Jak dzisiaj to tłumaczy? [WIDEO]


Alicja Janosz reprezentowała Polskę na World Idol w 2003 roku

Alicja Janosz reprezentowała Polskę na World Idol w 2003 roku

Guy Sebastian na Światowym Idolu z Alicją Janosz

Guy Sebastian na Światowym Idolu z Alicją Janosz

Alicja Janosz i Guy Sebastian na World Idol 2003

Alicja Janosz i Guy Sebastian na World Idol 2003

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×