Szukaj

Internauci są przekonani, że Agata Duda wsparła Strajk Kobiet. Jej kreacja mówi więcej niż słowa

Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda jednak popiera Strajk Kobiet? Czy jej sukienka podczas oficjalnej wizyty na Litwie zawiera ukryte przesłanie? Zobaczcie.

Od czwartku 22 listopada na ulicach Polski jest gorąco. Wszystko za sprawą strajku kobiet, które protestują, żeby zawalczyć o swoją wolność. Nie zgadzają się z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, do czego zobowiązuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że terminacja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby jest niezgodna z konstytucją.

W sprawie wypowiedzieli się czołowi politycy wszystkich opcji, celebryci, gwiazdy krajowe i zagraniczne. W końcu sprawę skomentował sam Andrzej Duda, wypowiedziała się także Kinga Duda, na którą kobiety tak bardzo liczyły, że zabierze głos. Agata Duda także przerwała milczenie. W Polsat News przetrwała wywiad męża i zdradziła swoje stanowisko:

Mogę mówić za siebie. Nie wyobrażam sobie, bym mogła usunąć ciążę, także zagrożoną. Poznałam wiele kobiet, które nie zdecydowały się na aborcję i wychowują niepełnosprawne dzieci. Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki – powiedziała.

Wypowiedziała się także na temat decyzji Trybunały Konstytucyjnego.

Stawiam pytanie: czy kobiety mogą być zmuszane do heroizmu? Mam tutaj wątpliwości.

Jasno jednak dała odczuć, ze forma protestu jej nie odpowiada. Czy jednak rzeczywiście?

Czy Agata Duda jednak wspiera Strajk Kobiet?

Mimo tak jasnego stanowiska na ten temat niektórzy zaczęli doszukiwać się u Agaty Dudy znaków, które mogłyby świadczyć o jej solidaryzowaniu się z walczącymi o swoje prawa kobietami. Niemałą sensacją okazała się sukienka, którą miała na sobie podczas trwającej obecnie wizyty dyplomatycznej na Litwie.

Para prezydencka spotkała się z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą i jego małżonką Dianą Nausediene w Wilnie. Wszystkie oczy były skierowane na sukienkę Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się na niej bowiem symbolu Strajku Kobiet. Fioletowe zdobienie na kreacji przypomina bowiem błyskawicę. Właśnie tu dowcipni użytkownicy sieci upatrują się znaku, że pierwsza dama jednak wspiera protest.

Prawdopodobniejsza wersja jest taka, że kolor fioletowy, którym ozdobiona jest sukienka Agaty Dudy, nawiązuje do obchodzonego właśnie Dnia Wcześniaka. Krawat w takim kolorze nosił także Andrzej Duda.

Jak sądzicie, jest ukryty przekaz?


Agata Duda na Litwie

Agata Duda na Litwie

Symbol Strajku Kobiet

Symbol Strajku Kobiet

Agata Duda i Andrzej Duda na Litwie

Agata Duda i Andrzej Duda na Litwie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×