Wirtualna Polska

Kreacje gwiazd na finale „The Voice Kids 5”: Cleo, Tomson i Baron, Ida Nowakowska…

Kreacje gwiazd na finale „The Voice Kids 5”: Cleo, Tomson i Baron, Ida Nowakowska…

The Voice Kids 5

W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzcę piątej edycji The Voice Kids. Został nim Mateusz Krzykała. Jak tego wieczoru prezentowały się gwiazdy? Kto zaszalał ze stylizacją?

Wirtualna Polska

The Voice Kids to program, który powstał na bazie The Voice of Poland. Muzyczne show ma za zadanie wyłonienie najlepszego dziecięcego głosu w Polsce. Już od pierwszej edycji cieszy się on ogromną sympatią widzów i gromadzi przed telewizorami spore tłumy. Na ekrany format trafił już w styczniu 2018 roku. Wygrała go wówczas Roksana Węgiel, która trafiła pod skrzydła Edyty Górniak. Razem ze swoją trenerką doszła do finału, w którym nie miała sobie równych. Nastolatka wygrała Eurowizję junior i robi wielką karierę w branży.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podobnie jest także z laureatami kolejnych edycji. Zapomnieć o sobie nie dała między innymi Viki Gabor, która powtórzyła sukces Roxie na europejskiej scenie i także sięgnęła po najwyższe noty. Zwyciężczyni czwartej edycji talent show, czyli Sara James zajęła drugie miejsce podczas minionego konkursu dla najmłodszych głosów w Europie, który odbył się w Paryżu.

The Voice Kids 5. Kreacje gwiazd na finale. Zdjęcia

Widzowie doczekali się już pięciu edycji popularnego talent show. W sobotę odbył się kolejny finał, który wyłonił nastoletniego zwycięzcę. Jest nim Mateusz Krzykała z drużyny Cleo. Otrzymał on najwięcej głosów od widzów i był bezkonkurencyjny w ostatnim starciu. Po zwycięstwie nastolatek odebrał statuetkę z rąk Jacka Kurskiego, a także wygraną w postaci 50 tys. złotych. Prezes TVP zapowiedział już także, że fani show doczekają się kolejnej edycji programu.

Uwagę tego wieczoru zwracali na siebie nie tylko młodzi wokaliści, ale przede wszystkim gwiazdy. Finał poprowadzili jak zwykle niezawodni Ida Nowakowska i Tomasz Kammel. W jury zasiedli natomiast Tomson i Baron, Dawid Kwiatkowski i Cleo. Wszyscy starali się wyróżniać kreacjami, ale to Cleo zdecydowanie błyszczała przed kamerami. Piosenkarka włożyła niebieską sukienkę, która wyeksponowała jej zgrabne nogi i głęboki dekolt. Nie zabrakło też ciekawych akcentów w postaci bufiastego rękawa, falban, czy żółtej tiulowej rękawiczki na prawej dłoni. Panowie tego wieczoru postawili na garnitury, marynarki, a także elegancję w sportowym wydaniu. Również Ida Nowakowska zdecydowała się na nieco bardziej stonowany strój.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdjęcia z finału piątej edycji The Voice of Poland zobaczycie w naszej galerii.

Mateusz Krzykała: pierwszy wywiad po wygranej w The Voice Kids. Na co przeznaczy pieniądze?

Poniżej możecie wysłuchać pierwszego wywiadu, którego tuż po swoim zwycięstwie udzielił nam Mateusz Krzykała. Młody wokalista nie ukrywał, że jest podekscytowany.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ta adrenalina dalej jest. Dalej jest mocna ekscytacja. Nie dociera to do mnie. Czuję tysiące emocji na raz, więc opisanie tego jednorodnie nie wchodzi tutaj w grę.

Jego droga do zwycięstwa nie była łatwa:

Wirtualna Polska

Od zawsze chciałem wziąć udział w tym programie. Pamiętam, że jak wyszła pierwsza edycja tego programu i o niej usłyszałem, to poprosiłem mamę, abyśmy pojechali. I tak z roku na rok próbowałem się tam dostać i dopiero w piątej udało mi się zrealizować to marzenie. W mojej wędrówce po tym programie bardzo pomagali mi znajomi, rodzina i wszystkie osoby, które za mną stały. Ludzie, którym podobała się moja twórczość w tym programie. Byłem na castingach we wcześniejszych edycjach, byłem na castingu do trzeciej edycji, kiedy jeszcze można było się tam zgłaszać, w wyniku pandemii koronawirusa w czwartej edycji, kiedy castingi były on-line, na które też się zgłaszałem, lecz wtedy nie dostałem dalszej informacji. Dopiero w piątej edycji, otrzymałem informacje, że mogę przyjść na przesłuchania w ciemno, już potem odwracały się fotele, były bitwy, finały, wszystko- to jest coś nie do pomyślenia. Myślę, że jak nie raz, to dwa, to pięć i sto razy można próbować, bo uważam, że nie wolno rezygnować z marzeń i po każdej porażce trzeba wstać. Gdybym ja nie wstał, to bym nie był teraz zwycięzcą tego programu.

W jakim kierunku muzycznym chciałby się rozwijać?

Nie mam żadnego pojęcia. Mam nadzieję, że będę dalej mógł tworzyć muzykę, występować na większych scenach. Moim kolejnym marzeniem jest reprezentowanie nas na Eurowizji Junior. Na pewno chciałbym je spełnić pewnego dnia. Obserwuję kariery Viki, Aniki, Sarę. Są dla mnie bardzo inspirującymi mnie osobami, dlatego biorę z nich przykład.

Na co przeznaczy wygraną?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nawet o tym nie myślałem. Mam wrażenie, że na pewno zrobię to rozsądnie. Pójdzie to na pewno w kierunku rozwijania mnie muzycznie i na pewno na spokojnie.

Co ze szkołą?

Wirtualna Polska

Dalej mam w planach pilnie się uczyć, bo już niedługo mam egzaminy. Jestem w klasie siódmej, szkoła jest bardzo ważna, więc muszę teraz bardzo uważać, żeby zdać do dobrego liceum i pójść do dobrej szkoły. Szczerze powiem, że mnie do szkoły jakość nie ciągnie, ale na pewno jest bardzo ważna w życiu, dlatego mam nadzieję, że dalej będę mógł ją kontynuować.

Dlaczego wybrał akurat Cleo?

Zawsze jej słuchałem. Była bliska mojemu sercu. Obiecałem sobie, że jeśli się odwróci, to pójdę do niej. Była świetną trenerką, zarażała wszystkich entuzjazmem i swoją energią. Super mi się z nią pracowałem. Po wygraniu tego finału powiedziałem, że jej dziękuję, że się odwróciła. I to jak wpłynęła na moje życie.


Mateusz Krzykała i  Cleo - zwycięzca The Voice Kids 5

Mateusz Krzykała i Cleo - zwycięzca The Voice Kids 5

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Mateusz Krzykała - zwycięzca The Voice Kids 5

Mateusz Krzykała - zwycięzca The Voice Kids 5

Cleo - finał The Voice Kids 5

Cleo - finał The Voice Kids 5

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×