Wirtualna Polska

The Voice Kids 5. Znamy zwycięzcę. Maja, Alicja czy Mateusz? Kto wygrał?

The Voice Kids 5. Znamy zwycięzcę. Maja, Alicja czy Mateusz? Kto wygrał?

Kto wygrał The Voice Kids 5

Finał The Voice Kids 5. Kto wygrał program? Maja Cembrzyńska, Alicja Górzyńska czy Mateusz Krzykała? Jak zagłosowali widzowie?

Wirtualna Polska

The Voice Kids to program typu talent-show. Pierwsza seria miała swoją premierę 1 stycznia 2018 roku. W ciągu tych lat Telewizja Polska nie mogła narzekać na wyniki oglądalności. Co roku na przesłuchania przybywają tysiące kandydatów. Telewizyjne show wylansowało takie gwiazdy jak Roksana WęgielAla Tracz, Viki Gabor czy Sara James. Wszystkie wymienione nastolatki miały okazję reprezentować nasz kraj podczas dziecięcej Eurowizji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Właśnie za nami finał 5. edycji show. Występy uczestników oceniane były przez jury – Cleo, Dawid Kwiatkowski, Tomson i Baron. Finaliści mogli liczyć na wsparcie prowadzących – Idy Nowakowskiej, Tomasza Kammela, Oliwiera Szota oraz Antka Scardiny. Kto wygrał?

Kto wygrał finał The Voice Kids 5?

Dziewięcioro młodych i uzdolnionych wokalistów pokonało ponad 3000 dzieci, aby zaprezentować swój muzyczny kunszt podczas wielkiego finału piątej edycji The Voice Kids, który zobaczyliśmy w sobotni wieczór.

Wieczór obfitował w muzyczne występy wyjątkowych gości. Na scenie zaśpiewali, m.in.: Justyna Steczkowska w duecie ze zwycięzcą trzeciej edycji Marcinem Maciejczakiem, Maryla Rodowicz z Cleo, zwyciężczynie drugiej i czwartej edycji The Voice Kids – AniKa Dąbrowska i Sara James.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W sobotni wieczór usłyszeliśmy również 7-letnią Amelię Anisovych z Ukrainy, która do głębi poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie, śpiewając utwór Mam tę moc.

Mateusz Krzykała, Julia Bieniek i Max Kononow reprezentowali drużynę Cleo. W teamie Tomsona i Barona bezkonkurencyjne okazały się Ida Wargskog, Tosia Zakrzewska i Maja Cembrzyńska. Z ekipy Dawida Kwiatkowskiego do finału weszli Alicja Górzyńska, Laura Bączkiewicz i Piotrek Pączkowski.

Wielki finał The Voice Kids został podzielony na dwie części. W pierwszej talent zaprezentowali finaliści. Po występach swoich drużyn, Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybrali po jednej osobie, która przeszła do drugiej, ostatecznej części wielkiego finału. Byli to: Maja Cembrzyńska, Alicja Górzyńska i Mateusz Krzykała.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska

Ostanie występy zrobiły prawdziwą furorę, gdyż swoich finalistów wsparli trenerzy. Maja Cembrzyńska z liderami grupy Afromental wykonała Differences.

Alicja Górzyńska z Dawidem Kwiatkowskim zaśpiewała Kto tam jest?.

Z kolei Cleo i Mateusz Krzykała zaprezentowali Zabiorę nas.

W walce o głosy widzów Maja Cembrzyńska sięgnęła po wielki przebój Czesława Niemena Dziwny jest ten świat. Alicja Górzyńska wykonała piosenkę I’ll Never Love Again Lady Gagi z filmu Narodziny gwiazdy. Mateusz Krzykała zaśpiewał Easy On Me Adele.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przez ostatni tydzień także na swojego faworyta głosowali internauci. Ulubieńcem widzów został i nagrodę w postaci 30 tys. złotych i kontrakt płytowy otrzymał Marceli Józefowicz.

View this post on Instagram

A post shared by THE VOICE KIDS (@thevoicekidstvp)

Wirtualna Polska

Ostatecznie o tym, kto zwyciężył program, zdecydowali widzowie, biorący udział w głosowaniu SMS. Najlepszy uczestnik otrzymał statuetkę piątej edycji The Voice Kids z rąk prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz 50 000 złotych. Wygrał Mateusz Krzykała.

Są także dobre wieści dla fanów formatu, gdyż Kurski zapowiedział 6. edycję, chwaląc się jednocześnie ogromną oglądalnością – finał show obserwowało według jego słów 3 miliony widzów.

Kim jest Mateusz Krzykała, zwycięzca The Voice Kids 5?

Mateusz jest bardzo otwartym 13-latkiem. Śpiewa zawsze i wszędzie, także podczas treningów koszykówki lub grając w szachy. Próbuje swoich sił także w grze na pianinie. Kocha kulturę japońską. W wolnym czasie z pasją animuje stworzone przez siebie rysunki. Ceni sobie przyjaźń.

Wirtualna Polska

Mateusz Krzykała: pierwszy wywiad po wygranej w The Voice Kids. Na co przeznaczy pieniądze?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Poniżej możecie wysłuchać pierwszego wywiadu, którego tuż po swoim zwycięstwie udzielił nam Mateusz Krzykała. Młody wokalista nie ukrywał, że jest podekscytowany.

Ta adrenalina dalej jest. Dalej jest mocna ekscytacja. Nie dociera to do mnie. Czuję tysiące emocji na raz, więc opisanie tego jednorodnie nie wchodzi tutaj w grę.

Jego droga do zwycięstwa nie była łatwa:

Od zawsze chciałem wziąć udział w tym programie. Pamiętam, że jak wyszła pierwsza edycja tego programu i o niej usłyszałem, to poprosiłem mamę, abyśmy pojechali. I tak z roku na rok próbowałem się tam dostać i dopiero w piątej udało mi się zrealizować to marzenie. W mojej wędrówce po tym programie bardzo pomagali mi znajomi, rodzina i wszystkie osoby, które za mną stały. Ludzie, którym podobała się moja twórczość w tym programie. Byłem na castingach we wcześniejszych edycjach, byłem na castingu do trzeciej edycji, kiedy jeszcze można było się tam zgłaszać, w wyniku pandemii koronawirusa w czwartej edycji, kiedy castingi były on-line, na które też się zgłaszałem, lecz wtedy nie dostałem dalszej informacji. Dopiero w piątej edycji, otrzymałem informacje, że mogę przyjść na przesłuchania w ciemno, już potem odwracały się fotele, były bitwy, finały, wszystko- to jest coś nie do pomyślenia. Myślę, że jak nie raz, to dwa, to pięć i sto razy można próbować, bo uważam, że nie wolno rezygnować z marzeń i po każdej porażce trzeba wstać. Gdybym ja nie wstał, to bym nie był teraz zwycięzcą tego programu.

W jakim kierunku muzycznym chciałby się rozwijać?

Nie mam żadnego pojęcia. Mam nadzieję, że będę dalej mógł tworzyć muzykę, występować na większych scenach. Moim kolejnym marzeniem jest reprezentowanie nas na Eurowizji Junior. Na pewno chciałbym je spełnić pewnego dnia. Obserwuję kariery Viki, Aniki, Sarę. Są dla mnie bardzo inspirującymi mnie osobami, dlatego biorę z nich przykład.

Na co przeznaczy wygraną?

Nawet o tym nie myślałem. Mam wrażenie, że na pewno zrobię to rozsądnie. Pójdzie to na pewno w kierunku rozwijania mnie muzycznie i na pewno na spokojnie.

Co ze szkołą?

Dalej mam w planach pilnie się uczyć, bo już niedługo mam egzaminy. Jestem w klasie siódmej, szkoła jest bardzo ważna, więc muszę teraz bardzo uważać, żeby zdać do dobrego liceum i pójść do dobrej szkoły. Szczerze powiem, że mnie do szkoły jakość nie ciągnie, ale na pewno jest bardzo ważna w życiu, dlatego mam nadzieję, że dalej będę mógł ją kontynuować.

Dlaczego wybrał akurat Cleo?

Zawsze jej słuchałem. Była bliska mojemu sercu. Obiecałem sobie, że jeśli się odwróci, to pójdę do niej. Była świetną trenerką, zarażała wszystkich entuzjazmem i swoją energią. Super mi się z nią pracowałem. Po wygraniu tego finału powiedziałem, że jej dziękuję, że się odwróciła. I to jak wpłynęła na moje życie.


Mateusz Krzykała wygrał The Voice Kids 5

Mateusz Krzykała wygrał The Voice Kids 5

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Maja Cembrzyńska, Alicja Górzyńska i Mateusz Krzykała - finał The Voice Kids 7

Maja Cembrzyńska, Alicja Górzyńska i Mateusz Krzykała - finał The Voice Kids 7

Finał The Voice Kids 5

Finał The Voice Kids 5

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×