NewsyMarcelina Zawadzka oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej nawet do 8 lat więzienia. Znamy oficjalne stanowisko gwiazdy

Marcelina Zawadzka oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej nawet do 8 lat więzienia. Znamy oficjalne stanowisko gwiazdy

Marcelina Zawadzka oskarżona
Marcelina Zawadzka oskarżona
Elwira Szczepańska

08.07.2020 18:40, aktual.: 08.07.2020 22:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcelina Zawadzka jest jedną z twarzy TVP i jedną z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek w kraju. Była miss może się także poszczycić sporą popularnością w sieci. Niestety została oskarżona w dosyć nieprzyjemnej sprawie, co może wpłynąć na jej wizerunek. Modelka w rozmowie z na Temat.pl. wyjaśniła, jak doszło do tego, że została zamieszana w tę sytuację.

Marcelina Zawadzka oskarżona o oszustwa podatkowe

Zawadzka jest zamieszana w aferę związaną z tzw. karuzelą vatowską. W marcu ruszył proces dotyczący m.in. wyłudzenia blisko 58 mln zł. Marcelina jest jedną ze współoskarżonych w tej głośnej sprawie.

Organa ścigania rozpracowały zorganizowaną grupę przestępczą, której działania opierały się m.in. na przestępstwach karnoskarbowych i karnych, polegających na uszczupleniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz legalizowaniu środków pieniężnych pochodzących z tych przestępstw. Akt oskarżenia przedstawiono 17 osobom, Marcelinie Zawadzkiej nie zarzucono działania w grupie przestępczej, ale oskarżono ją o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy.

W serwisie naTemat.pl prawnik reprezentujący modelkę powiedział, że jest oskarżona o formalne użycie jako nierzetelnych dokumentów w deklaracjach podatkowych - art. 271a kk, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jak do sprawy odnosi się sama zainteresowana? Zawadzka w rozmowie z dziennikarzami serwisu zdradziła, że czuje się podwójnie oszukana.

Ciężko mi komentować tę sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biuro księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową.

Cała sprawa doprowadziła do tego, że Marcelina Zawadzka usłyszała formalne zarzuty.

Oczywiście złożyłam stosowne wyjaśnienia i liczę, że sprawa skończy się pomyślnie, chociaż nie można wykluczyć, że jeszcze będę musiała zapłacić karę za niedopilnowanie nieuczciwego księgowego - wyjaśniła gwiazda.

Prezenterka konkluduje, że jej sprawa jest dobrą nauczką, żeby bardzo uważać, komu powierza się ważne sprawy związane z prowadzeniem dokumentacji finansowej.

Liczymy na to, że Zawadzka zostanie oczyszczona z zarzutów. Należy podkreślić, że jako jedyna z osób zamieszanych w sprawę nie została oskarżona o udział w grupie przestępczej.

Marcelina Zawadzka w warkoczach
Marcelina Zawadzka w warkoczach
Marcelina Zawadzka
Marcelina Zawadzka
Marcelina Zawadzka w sportowym stroju przed studiem Pytania na śniadanie
Marcelina Zawadzka w sportowym stroju przed studiem Pytania na śniadanie
Marcelina Zawadzka jak JLo
Marcelina Zawadzka jak JLo
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także