NewsyMaciej Orłoś ostro uderza w TVP. "Opętani kłamstwem hipokryci"

Maciej Orłoś ostro uderza w TVP. "Opętani kłamstwem hipokryci"

Maciej Orłoś (fot. KAPiF)
Maciej Orłoś (fot. KAPiF)
20.12.2023 15:20

Oczy wszystkich skierowane są obecnie w kierunku TVP, gdzie zachodzą bardzo poważne zmiany. Po tym, gdy przestało nadawać TVP Info, polskie gwiazdy przeciwne reprezentowanym przez stację wartościom podjęły próbę skomentowania całej sytuacji. W ostatnich dniach sporo mówiło się również o rzekomych zwolnieniach, a także sensacyjnych transferach. Do dyskusji wtrącił się także Maciej Orłoś. Nie szczędził gorzkich słów.

Maciej Orłoś zaatakował TVP

Swoją wypowiedź na instagramowym story dziennikarz rozpoczął od wywołania do tablicy Prawa i Sprawiedliwości. Wyszedł z nietypową propozycją - założenia własnych, odrębnych mediów.

Państwo z PiS, jeśli chcecie mieć swoją tubę propagandową, to ją sobie zróbcie, stać was - stwórzcie swoją telewizję i swoje radio. Wykorzystywanie mediów publicznych do waszych partyjnych celów jest absolutnie skandaliczne i niezgodne z prawem - napisał.

Na tym jednak nie poprzestał. Po kilkunastu godzinach wrzucił coś jeszcze. Następny slajd, zdjęcie wykonane pod siedzibą Telewizji Polskiej, opatrzył dalszą częścią krytyki.

Grzmi o hipokryzji

Orłoś postanowił bezpośrednio powiedzieć, co sądzi o zmianach w TVP. Jak twierdzi, jest to zwiastun lepszej zmiany, która pozytywnie wpłynie na krajowe media. Wspomniał także o pracownikach, których bez hamulców nazwał hipokrytami.

Zmiana partyjnej propagandy na zdrowe media publiczne zawsze będzie właściwą zmianą, niezależnie od tego, co wygadują opętani kłamstwem hipokryci. Do zobaczenia! - dodał.

Przez długi okres czasu Orłoś zasiadał za fotelem prowadzącego Wiadomości. Czyżby szykowała się jakaś duża zmiana?

Maciej Orłoś (Instagram)
Maciej Orłoś (Instagram)
Maciej Orłoś (Instagram)
Maciej Orłoś (Instagram)
Maciej Orłoś (fot. KAPiF)
Maciej Orłoś (fot. KAPiF)
Maciej Orłoś (fot. KAPiF)
Maciej Orłoś (fot. KAPiF)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także