NewsyMaciej Kurzajewski zawieszony w czynnościach zawodowych

Maciej Kurzajewski zawieszony w czynnościach zawodowych

scena z: Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
scena z: Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Gałązka/AKPA
Izabela Wodzińska
14.09.2015 11:20, aktualizacja: 22.09.2015 09:07

Maciej Kurzajewski prawdopodobnie nie poprowadzi już programu "Świat się kręci". Robił to na zmianę z Agatą Młynarską, która zastąpiła go w ubiegły piątek. To reprymenda i konsekwencje wyciągnięte za lokowanie produktu telewizji Polsat w Jedynce - dziennikarz zareklamował program "Rinke za kratami" Rinke Rooyensa, który także jest odpowiedzialny na program "Świat się kreci".

W środę gospodarzem programu był Maciej Kurzajewski. Dziennikarz , kiedy zostało wyemitowane jego prywatne zdjęcie z producentem Rinke Rooyensem, powiedział:

Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu "Świat się kręci" stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu "Rinke za kratami", 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać. Dziękuję - powiedział dziennikarz

Zdanie to nie było ustalone z producentami programu. Portal Press.pl uzyskał oświadczenie rzeczniczki prasowej TVP.

Promowanie programów stacji konkurencyjnych nie jest dopuszczalne na antenach Telewizji Polskiej. Nie ma i nie będzie zgody na tego typu działania.Wkrótce poinformujemy o konsekwencjach wyciągniętych wobec osób odpowiedzialnych – powiedziała Joanna Stempień-Rogalińska, p.o. rzeczniczka prasowa TVP portalowi Press

Na razie Maciej został zawieszony w czynnościach zawodowych. Jak podał serwis Wirtualnemedia.pl Maciej Kurzajewski oraz  przedstawiciele firmy producenckiej Rinke RooyensaRochstar złożyli już stosowne wyjaśnienia zarządowi TVP.  Nie wiadomo jak potoczą się losy Macieja w programie "Świat się kreci".

Maciej Kurzajewski na Wielkim Meczu TVP vs TVN
Maciej Kurzajewski na Wielkim Meczu TVP vs TVN
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także