NewsyKuba Błaszczykowski przeżył śmierć matki. Na pytanie o nią zamilkł

Kuba Błaszczykowski przeżył śmierć matki. Na pytanie o nią zamilkł

Kuba Błaszczykowski przeżył śmierć mamy (fot. KAPiF)
Kuba Błaszczykowski przeżył śmierć mamy (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
22.02.2024 19:55

Kuba Błaszczykowski przeszedł długą drogę do sukcesu. Jego dzieciństwo naznaczyła niewyobrażalna tragedia - był świadkiem śmierci swojej matki, która zginęła z rąk ojca piłkarza. Kuba Wojewódzki postanowił zapytać o nią w rozmowie ze sportowcem. Odpowiedź porusza do łez.

Kuba Błaszczykowski swoimi licznymi dokonaniami w piłce nożnej zasłużył sobie na miano jednego z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Obecnie przebywa na emeryturze, a od kilku dni oglądać można film poświęcony jego karierze. Mało kto wie jednak, że sportowiec przeżył w 1996 roku niewyobrażalną tragedię. Jego matka zginęła z rąk ojca i był świadkiem jej śmierci.

Bawię się klockami, jest uchylone okno, i naglę słyszę rozmowę. Wiem, kto rozmawia, zamarłem, i słyszę, jak się kłócą. I słyszę: "A masz ty k***!". I krzyk: "Aaa!". Wybiegłem, jak stałem. I widzę, jak mama leży w rowie, i widzę, jak ojciec odchodzi. Wróciłem do domu i krzyczę: "Mama leży w rowie". (...) Wziąłem ją za rękę, a moje dwa czy trzy palce wpadły do rany. Wtedy wiedziałem, że jest niedobrze. Wydaje mi się, że mama zmarła mi na rękach - wspominał w autobiografii.

Ojciec Błaszczykowskiego został później skazany na 15 lat więzienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wzruszająca odpowiedź Błaszczykowskiego

Po premierze filmu piłkarz został zaproszony przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego na rozmowę. W jej trakcie z ust "króla TVN-u" padło pytanie o to, jak mogłaby się czuć matka Błaszczykowskiego na widok sukcesów swojego syna.

Sportowiec na chwilkę zamilkł, po czym udzielił poruszającej odpowiedzi:

Byłaby dumna.

W późniejszej części wywiadu pokusił się również o refleksję dotyczącą swojego życia. Zapytana o to, za lubi sam siebie, odparł w interesujący sposób.

Ciekawe pytanie... Myślę, że za to, że umiał wygrać swoje życie - powiedział.
Kuba Błaszczykowski wzruszył się przy pytaniu o mamę (fot. KAPiF)
Kuba Błaszczykowski wzruszył się przy pytaniu o mamę (fot. KAPiF)© Licencjodawca
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także