ExclusiveJoanna Przetakiewicz o aferze w La Manii: "Opublikowano kłamstwa". Oberwało się jej przez Jessikę Mercedes?

Joanna Przetakiewicz o aferze w La Manii: "Opublikowano kłamstwa". Oberwało się jej przez Jessikę Mercedes?

Joanna Przetakiewicz o aferze w La Manii
Joanna Przetakiewicz o aferze w La Manii

15.07.2020 09:50, aktual.: 15.07.2020 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu sieć obiegła informacja, że marka La Mania, wbrew swoim zapewnieniom, nie szyje wszystkich swoich ubrań w Polsce. Medialna burza rozpoczęła się od wpisu jednego z dziennikarzy, który w mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie klientki firmy. Widniała na nim czapeczka z daszkiem i z metką, która informowała, że produkt powstał w Bangladeszu. Później ten sam dziennikarz dołączył również zdjęcie kieliszków z kolekcji La Mania Home, które rzekomo miały być kilka razy droższe niż na stronie ich producenta. Niestety ta informacja nie miała swojego pokrycia w rzeczywistości. Po chwili przeprosił on markę i usunął niefortunny wpis.

Joanna Przetakiewicz o aferze metkowej w La Mania

Joanna Przetakiewicz zareagowała na te doniesienia, informując, że ubrania marki nadal są szyte w Polsce, ale akcesoria takie jak między innymi wspomniana czapeczka są szyte poza granicami kraju. Wszystko w trosce o jak najwyższą jakość i zadowolenie klientów. O tym, jak czuła się właścicielka domu mody, po całym tym zdarzeniu opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Ja się zawsze będę tłumaczyć z zarzutów. Mało tego, ja się nie tylko tłumaczyłam, ja przede wszystkim przyznałam się do błędu. Sytuacja była taka: wytknięto mi błąd, i słusznie, ale również opublikowano kłamstwo. Bardzo przeżyłam tę sytuację. Zszokowało mnie, że obrona kogoś może być aż tak negatywnie odebrana.

Joanna zdaje sobie sprawę, że pr-owo bronienie Jessiki Mercedes nie było dobrym zagraniem:

Gdybym rozmawiała z kimś, kto jest specjalistą od PR, to każdy by mi powiedział: nie broń kogoś, kto popełnił błąd, bo w jakimś sensie przejdzie ten błąd na Ciebie. Oczywiście, z punktu widzenia pr-owskiego jest to prawa. Ale szczerze mówiąc, ja nie chcę taka być. Nie chcę być wywarzona, mówić tylko okrągłych zdań, które nikogo nie zaczepią, ani nikt nie złapie mnie za słówko. Bo ja się stanę plastikowym robotem, który mówi tylko okrągłe, wyszlifowane zdania, które wszystkim będą się podobać. A to zupełnie nie o to chodzi. Powiem szczerze, że bez względu na konsekwencję, zawsze będę bronić kobiet.

Po czyjej stronie jesteście?

  • Joanna Przetakiewicz - Festiwal Kobiet Internetu, materiały prasowe/ Szymon Kos
  • Slider item
  • Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens – Bal TVN 2019
  • Joanna Przetakiewicz - gwiazdy programów śniadaniowych
  • Joanna Przetakiewicz w miętowych spodniach
  • Joanna Przetakiewicz
  • Joanna Przetakiewicz - imieniny
[1/7] Joanna Przetakiewicz - Festiwal Kobiet Internetu, materiały prasowe/ Szymon Kos
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także