PaparazziZamaskowana Jennifer Lopez na marszu Black Lives Matter. Wyszła na ulicę z ogromnym transparentem

Zamaskowana Jennifer Lopez na marszu Black Lives Matter. Wyszła na ulicę z ogromnym transparentem

Jennifer Lopez wśród protestujących w Los Angeles
Jennifer Lopez wśród protestujących w Los Angeles
Zuza Maciejewska

08.06.2020 13:20, aktual.: 08.06.2020 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Stanach Zjednoczonych trwa fala protestów, wywołana brutalnym morderstwem George'a Floyda. Mężczyzna wdał się w dyskusję z mundurowymi, jeden z nich przyparł go kolanem do ziemi. Chociaż mówił, że nie może oddychać, policjant nie złagodził ucisku. Floyd zmarł. Setki tysięcy osób uznało to zdarzenie za atak na tle rasowym.

Na ulicach amerykańskich miast wyszli protestujący, którzy domagają się sprawiedliwości. Dzięki ich działaniom udało się m.in. doprowadzić do aresztowania osób zamieszanych w skandaliczne zdarzenie, a w kraju i na świecie rozpoczęła się dyskusja na temat rasizmu. Głos zabrała nawet Meghan Markle. W pełnym emocji wideo mówiła:

Życie George’a Floyda miało znaczenie, życie Breonny Taylor miało znaczenie, życie Philando Castile’a i Tamira Rice’a miało znaczenie

Jennifer Lopez protestuje w Los Angeles

Gwiazdy nie tylko wypowiadają się na temat niesprawiedliwości, jakiej doświadczają osoby innego koloru skóry, ale także osobiście włączają się do protestów. Do ich grona dołączyła Jennifer Lopez. W zeszłą niedzielę pojawiła się w Los Angeles ze swoim narzeczonym, Alexem Rodriguezem. Wraz z tysiącami protestujących przeszli się ulicą Hollywood Boulevard.

Piosenkarka ubrała się w ciemny dres, białe sportowe spodnie, a także przeciwsłoneczne okulary i maseczkę ochronną. W dłoniach niosła transparent z napisem: "Black Lives Matter". Jej narzeczony niósł tabliczkę z napisem: "Dość, znaczy dość".

Zdjęcia w galerii.

Co to jest Black Lives Matter?

Black Lives Matter, to organizacja, która działa od 2013 roku. Skupia się na walce z agresją wobec czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczone. Powstała, by nagłaśniać niesprawiedliwość rasową w systemie prawnym, amerykańskiej polityce, postawach społecznych osób, które pozwalają na szerzenie nienawiści.

Jennifer Lopez i Alex Rodriguez na proteście w Los Angeles
Jennifer Lopez i Alex Rodriguez na proteście w Los Angeles
Jennifer Lopez na proteście
Jennifer Lopez na proteście
*EXCLUSIVE* Los Angeles, CA - Jennifer Lopez and Alex Rodriguez protest for Black Lives Matter on Hollywood Blvd in Los Angeles.  Pictured: Jennifer Lopez, Alex Rodriguez, JLo, A-Rod  BACKGRID USA 7 JUNE 2020   USA: +1 310 798 9111 / usasales@backgrid.com  UK: +44 208 344 2007 / uksales@backgrid.com  *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*
*EXCLUSIVE* Los Angeles, CA - Jennifer Lopez and Alex Rodriguez protest for Black Lives Matter on Hollywood Blvd in Los Angeles. Pictured: Jennifer Lopez, Alex Rodriguez, JLo, A-Rod BACKGRID USA 7 JUNE 2020 USA: +1 310 798 9111 / usasales@backgrid.com UK: +44 208 344 2007 / uksales@backgrid.com *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*
Jennifer Lopez wśród protestujących w Los Angeles
Jennifer Lopez wśród protestujących w Los Angeles
Jennifer Lopez wśród protestujących w Los Angeles
Jennifer Lopez wśród protestujących w Los Angeles
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także