Omenaa Mensah stworzyła miejsce dla mam i dzieci z Ukrainy. Gwiazdy na Otwarciu RiO EDU CENTRUM

Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Omenaa Mensah razem ze swoją fundacją stworzyła wyjątkowe miejsce dla mam i dzieci z Ukrainy. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie RiO EDU Centrum.

Omenaa Mensah przez wiele lat pracowała jaka prezenterka pogody w stacji TVN. Zdobyła ona tym samym ogromną popularność i zaskarbiła sobie sympatię widzów. Gwiazda doskonale wykorzystała zainteresowanie swoją osobą i postanowiła wykorzystać to w bardzo pożytecznej sprawie. W 2014 założyła Omenaa Foundation.

Skupiła się ona przede wszystkim na pomocy dzieciom. Wspiera najmłodszych nie tylko w kraju, ale też za granicą. Jak do tej pory największym sukcesem jest to, że udało jej się wybudować szkołę w Ghanie. Gwiazda, którą we wszystkim wspiera ukochany mąż Rafał Brzoska, sprawiła, że stanął tam nowoczesny budynek wyposażony we wszelkie pomoce dydaktyczne i udogodnienia dla podopiecznych. W zeszłym roku w ławkach zasiedli pierwsi uczniowie.

Gdy tylko wybuchła wojna w Ukrainie Omenaa i jej mąż nie mieli zamiaru czekać ani minuty z pomocą. Małżonkowie od razu zaczęli działać. Fundacja zajęła się poszukiwaniem miejsc w szkołach dla dzieci uchodźców. A Rafał razem ze swoją firmą In Post ruszył z pomocą humanitarną dla ogarniętego najazdem Rosjan kraju.

Otwarcie RiO EDU CENTRUM: zdjęcia i relacja

Od niemal 24 lutego Polacy z całych swoich sił angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Granice naszego kraju przekroczyło niemal 3 miliony osób. Znaczna część zdecydowała się zostać w Polsce na dłużej. Są to przede wszystkim kobiety z dziećmi. Mężczyźni pozostali w Ukrainie, by bronić kraju przed rosyjską agresją.

Omenaa i jej fundacja cały czas niosą pomocą skierowaną do ukraińskich kobiet i dzieci. Gwiazda stworzyła miejsce, w którym mamy i ich pociechy mogą nieco oderwać się od problemów. Jest to RiO EDU CENTRUM, czyli ośrodek dziennego wsparcia i edukacji dla dzieci i mam z Ukrainy.

Dla dzieci przygotowane zostały zajęcia edukacyjne i rozwojowe, a także opieka kadry pedagogicznej i animatorów. Najmłodsi mają także zapewnione posiłki. Mamy w tym samym czasie mogą skorzystać z doradztwa zawodowego, a także pomocy psychologicznej. Znalazło się tu kilka świetnie wyposażonych sal, w których mogą one miło spędzić czas.

Zdjęcia z otwarcia RiO EDU Centrum zobaczycie w naszej galerii. Dzisiaj pojawiła się tam oczywiście Omenaa, ale także Agata Załęcka.


Omenaa Mensah - Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Omenaa Mensah - Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Omenaa Mensah - Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Omenaa Mensah - Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Omenaa Mensah - Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Omenaa Mensah - Otwarcie RiO EDU CENTRUM

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×