Królowa Elżbieta II skończyła 92 lata! Na jej hucznej urodzinowej gali pojawiły się największe światowe gwiazdy!

Królowa Elżbieta II urodziny

92 urodziny Elżbiety II

Dokładnie 92 lata temu na świat przyszła córka króla Jerzego VI i Elżbiety Bowes-Lyon – Elżbieta Aleksandra Maria Windsor, która królową brytyjską została jako zaledwie 26-latka, 6 lutego 1952 roku, czyli w dniu śmierci jej ojca. Elżbieta II jest najstarszą na świecie głową państwa. Z okazji jej urodzin, wystrzelono w Londynie honorowe salwy.

Koronacja Elżbiety II była pierwszym tego typu wydarzeniem transmitowanym w telewizji. Równie ważnym wydarzeniem medialnym był dzisiejszy koncert zorganizowany dla brytyjskiej monarchini, która jest także zwierzchnikiem Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i głową 15 innych państw. Warto nadmienić, że Elżbieta II przeżyła już 13 panujących premierów.

21 kwietnia brytyjska monarchini i inni członkowie rodziny królewskiej – Harry z Meghan, Camilla z Karolem i William bez ciężarnej Kate, która przygotowuje się do porodu – zjawili się w słynnej Royal Albert Hall na urodzinowym koncercie.

Dla królowej wystąpili między innymi: Kylie Minogue, To Jones, Shawn Mendes, Sting i Shaggy.

Królową Elżbietę II nieźle poniosło. Tylko przy niej księżna Kate ma zakaz noszenia jednego rodzaju butów

Królowa Elżbieta II wypiła za dużo alkoholu i powiedziała co myśli o Camilli! Bolesna prawda wyszła na jaw! Jednak wolała Dianę?

Księżna Kate jest już gotowa do porodu! Zapakowała wszystkie niezbędne drobiazgi. Naprawdę postawi TO obok szpitalnego łóżka?


92 urodziny Elżbiety II

92 urodziny Elżbiety II

92 urodziny Elżbiety II

92 urodziny Elżbiety II

92 urodziny Elżbiety II

92 urodziny Elżbiety II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×