Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 27.04.2018

Gwiazdy na premierze „Beniowski, król Madagaskaru”: Monika Olejnik, Magdalena Boczarska, Olga Bołądź

Gwiazdy na spektaklu "Beniowski, król Madagaskaru"


Gwiazdy na premierze „Beniowski, król Madagaskaru”

Dziś w Teatrze IMKA odbyła się premiera spektaklu Beniowski, król MadagaskaruSztukę wyreżyserował Paweł Świątek na podstawie poematu Juliusza Słowackiego. Reżyser podkreślił, że spektakl będzie rodzajem poematu o bohaterze, gdzie zostanie rzucone światło na to jak dziś odnosimy się do bohaterów narodowych, osobistych i pokoleniowych. Kamera Jastrząb Post była na próbie do dzisiejszej sztuki. Sprawdźcie, co się działo.

Zobacz: Już dziś wieczorem premiera spektaklu „Beniowski, król Madagaskaru”. Zobaczcie, co się działo na próbie generalnej

Na spektaklu pojawiła się cała plejada gwiazd: Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski, Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk, Tomasz Karolak i Viola Kołakowska, Rafał Bryndal, Olga Bołądź, Agata Załęcka, Aleksandra Popławska, Karolina Gorczyca oraz Katarzyna Warnke. 

Zdjęcia gwiazd dostępne są w naszej galerii.

Łukasz Stawarczyk, Marcin Kalisz, Piotr Stramowski, Anna Paruszyńska, Tomasz Schuchardt - spektakl "Beniowski, król Madagaskaru"

Łukasz Stawarczyk, Marcin Kalisz, Piotr Stramowski, Anna Paruszyńska, Tomasz Schuchardt – spektakl „Beniowski, król Madagaskaru”

Beniowski, król Madagaskaru – co to za spektakl?

Obsada: Piotr Stramowski, Tomasz Schuchardt oraz Anna Paruszyńska, Łukasz Stawarczyk i Marcin Kalisz.

Reżyser, Paweł Świątek nawiązuje do poematu Słowackiego, który w ponadczasowy sposób zamierza umieścić dzieje dawnych bohaterów w dzisiejszych czasach. Paweł Świątek, który odpowiedzialny jest za reżyserie opowiada historię z perspektywy… madagaskarskich lemurów, którzy w nieoczekiwanych okolicznościach zderzają się z Polską, Polakiem i polskością.

Kim jest bohater spektaklu Maurycy August Beniowski?

To postać historyczna, polski baron, żołnierz, awanturnik, pisarz. Z pochodzenia Węgier, urodził się na terenie dzisiejszej Słowacji, lecz uważał się za Polaka, a zmarł na Madagaskarze, kojarzonym wiele dekad później z mocarstwowymi ambicjami II Rzeczpospolitej. Beniowski zdobył Madagaskar dla Francji i został obwołany przez tubylców królem wyspy.

Spektakle będzie można zobaczyć 12 i 13 marca o godz. 19:00 w Teatrze Imka, Jastrząb Post jest patronem medialnym tych wydarzeń. 

Spektakl Beniowski, król Madagaskaru w Teatrze IMKA

Spektakl Beniowski, król Madagaskaru w Teatrze IMKA

Czy chodzisz do teatru?Komentarzy: 1


Gość | 12 marca 2016, 13:41

Dziś razem z córką wybieramy się do IMKI na Beniowskiego!!! <3


Dodaj komentarz
×