Gwiazdy na premierze filmu „Mistrz”: Marcin Bosak, Rafał Zawierucha, Szymon Majewski

Gwiazdy na premierze filmu Mistrz

Gwiazdy na premierze filmu Mistrz

Marcin Bosak, Rafał Zawierucha, Szymon Majewski... Plejada gwiazd na premierze filmu Mistrz w reżyserii Macieja Marczewskiego. Kto jeszcze się pojawił? Zdjęcia.

W czwartek 26 sierpnia odbyła się uroczysta premiera filmu Mistrz, opartego na prawdziwej historii pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego.

To obraz, który łączy opowieść o niezwykłym człowieku z refleksją na temat sensu nadziei w sytuacjach skrajnych. Ale również ceny, którą niekiedy przychodzi nam za taką nadzieję zapłacić – mówi Maciej Barczewski, reżyser obrazu.

Główne role w produkcji grają: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

Zanim film trafi do kin, na uroczystym pokazie pojawiły się gwiazdy.

Premiera filmu Mistrz. Kto się pojawił?

Kinomani po zniesieniu zaostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa mają sporo do nadrobienia, a także wiele nowych propozycji do obejrzenia. Z pewnością warta uwagi jest produkcja w reżyserii Macieja Barczewskiego.

Żeby obejrzeć Mistrza, w kinie stawiły się gwiazdy. Na ściance pozowali między innymi: Marcin Bosak, Rafał Zawierucha, Szymon Majewski, Alan Andersz, Joanna Osyda, Agnieszka Kawiorska, Piotr Głowacki, Magdalena Górska, Łukasz Szoblik, Piotr Głowacki, Jaga Hupało, Marcin Najman, Patrycja Wieja.

Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.

O czym jest film Mistrz?

Akcja filmu Macieja Barczewskiego  Mistrz jest inspirowana historią pięściarza Tadeusza Teddy’ego Pietrzykowskiego. Rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej trafił tam w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

W grudniu 2020 film był pokazywany w Konkursie Głównym 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Równolegle z premierą kinową Mistrza ukazała się muzyka skomponowana przez Bartosza Chajdeckiego. 1 września do sprzedaży trafi także książka MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran.


Piotr Głowacki z żoną - premiera filmu

Piotr Głowacki z żoną - premiera filmu "Mistrz"

Piotr Głowacki z żoną - premiera filmu

Piotr Głowacki z żoną - premiera filmu "Mistrz"

Szymon Majewski - premiera filmu

fot. AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×