Dorota Wellman i Marcin Prokop pokazali przebrania na Halloween. Powiało grozą… Tak świętują upiorne święto
Dorota Wellman i Marcin Prokop, prowadzący Dzień Dobry TVN, tworzą duet, który od lat cieszy się niemalejącą popularnością widzów w całej Polsce. Skąd wzięła się ich popularność? Niewątpliwie oboje zawdzięczają to wielkiej charyzmie, wyrozumiałości dla rozmówców i tym, że po prostu są ze sobą zżyci i wzajemnie się uzupełniają podczas nagrań kultowego programu. W ostatnim czasie dziennikarze zwrócili uwagę na to, że u boku Prokopa w DDTVN pojawiła się Małgorzata Ohme. Na szczęście, okazało się, że zmiana ta była tylko chwilowa.
22.10.2021 12:00
Nowe zdjęcie zamieszczone na profilu śniadaniówki wskazują na to, że duet Wellman-Prokop dalej jest aktywny i zabawia widzów.
Dorota Wellman i Marcin Prokop przebrali się na Halloween
Na fotografii zamieszczonej przez DDTVN widać parę prezenterów, którzy pozują w halloweenowym wydaniu. Oboje przykładają do twarzymaski w kształcie dyni. Wellman wybrała tradycyjny krój z dynią z wyciętym uśmiechem. Prokop z kolei sięgnął po maskę z dynią z wsuniętym na czubek kapeluszem. Ze zdjęciem możecie się zapoznać poniżej.
Pod komentarzami nastąpiła istna lawina komentarzy ze strony stałych widzów DDTVN. Pogodni instagramowicze pisali:
- Kocham Was.
- Dzień dobry… i z dyni.
- Jak Was nie kochać.
- Uwielbiam.
- Uwielbiam was w pakiecie.
- Nie da się zapomnieć, że Halloween się zbliża. Mi ciągle przypomina o tym rysunek mojego Bartka właśnie z taką dynią co ma Marcin Prokop.
- Super, ulubiona moja para.
Tylko jeden z fanów napisał, że prezenterom pomyliły się tradycje kulturowe. Cóż, ta opinia jest dość odosobniona, ponieważ polskim odpowiednikiem Halloween były Dziady, które też operowały wokół tematu duchów, upiorów i innych stworzeń z zaświatów.
Halloween obchodzi się w wieczór 31 października. Święto wywodzi się z celtyckiej tradycji kulturowej i od Celtów przeniknęło do świata anglosaskiego. Współcześnie jest obchodzone przede wszystkim w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.
Najmłodsi, podczas tego święta, przebierają się w stroje upiornych postaci, by chodzić od domu do domu i prosić mieszkańców o słodycze. Symbolem święta jest wydrążona i oświetlona od środka dynia z wyszczerbionym uśmiechem (dawniej lampiony robiono z brukwi lub rzepy).