Oto najlepsze polskie piosenki 2016 roku! To był rok pełen hitów!

Polskie hity 2016

Polskie hity 2016

Wybraliśmy 10 najlepszych polskich singli 2016

Rok 2016 to był bardzo dobry rok dla polskiej muzyki. Byliśmy świadkami wielkiego muzycznego powrotu Mariny Łuczenko, doskonały debiut miała Monika Lewczuk, a w radiach królowała Sylwia Grzeszczak. Do kogo jeszcze należał ten rok? Wybraliśmy dla Was najlepsze polskie single 2016!

Zobacz: Wybraliśmy największe zagraniczne hity 2016 roku! To tych piosenek słuchaliśmy najczęściej!

Nasz ranking 10 najlepszych polskich piosenek 2016:

10. Monika Lewczuk „Ty i ja”

Monika Lewczuk to wokalistka z ogromnym potencjałem. Jej debiutancka płyta #1 to jeden z najlepiej wyprodukowanych albumów 2016, na którym wokalistka w doskonały sposób połączyła modny obecnie nurt muzyki elektronicznej z radiowymi refrenami.

9. Edyta Górniak „Grateful”

Królowa polskiej muzyki w jednej z najpiękniejszych ballad tego roku. Jej występ na polskich preselekcjach do Eurowizji na pewno u niejednego z nas przyprawił o gęsią skórkę.

8. MaRina „On My Way”

Po pięciu latach oczekiwania, tuż przed jej wielkim medialnym ślubem, nieoczekiwanie sprawiła wielką niespodziankę fanom wydając jeden z jej najlepszych singli. Teledysk reżyserowany przez fotografkę samej Kylie Jenner to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych klipów tego roku. Czekamy na drugi album piosenkarki, który ma ukazać się w 2017 roku.

7. Natalia Nykiel „Error”

Uczestniczka The Voice of Poland zaskoczyła bardzo nowatorskim singlem, który połączył w sobie modne rytmy z Zachodu z oryginalnym tekstem. Czekamy na nowy album wokalistki, który ma ukazać się w przyszłym roku.

6. Beata „Upiłam się tobą”

Wielki triumfalny powrót Beaty z doskonałą trzecią solową płytą, B3. Jej rozstanie z mężem, Andrzejem Pietrasem, zdecydowanie zainspirowało wokalistkę do takiego stopnia, że wydała najbardziej dojrzałą i najodważniejszą płytę w swojej dyskografii.

5. Lanberry „Piątek”

Największe zaskoczenie roku – prosta, imprezowa piosenka, która nabiła prawie 5 milionów wyświetleń na Youtubie. Refren wpada w ucho już po pierwszym przesłuchaniu – za wieloma z nas na pewno długo chodziły słowa „Gdy już zapomnisz o mnie w piątek…”. Jeden z prywatnych typów jednej z naszej redaktorek.

4. Michał Szpak „Color of Your Life”

Nasz reprezentant podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, mimo że nie był typowany na faworyta, to okazało się, że wysłanie Michała na ten konkurs okazało się strzałem w dziesiątkę. Mimo że średnio oceniona przez jurorów, bardzo dobrze poradziła sobie w głosowaniu widzów. W krótki okres czasu Color of Your Life szybko pokryło się kilkukrotną platyną.

3. Sylwia Grzeszczak „Tamta dziewczyna”

Według statystyk serwisu Youtube, najchętniej oglądany polski teledysk tego roku. Jeden z najczęściej granych piosenek w polskim radiu i mimo, że spodziewaliśmy się innego materiału na płycie, nie można odmówić Sylwii jednego z największych hitów roku.

2. Agnieszka Chylińska „Królowa łez”

Nikt się nie spodziewał, że nagle 30 września na półkach sklepowych pojawi się jej nowy album. Żadnego singla promującego, żadnej informacji prasowej o nowej płycie. Zachwyciła fanów mocnym brzmieniem nowych kawałków, a album Forever Child szybko pokrył się złotem.

1. Margaret „Cool Me Down”

Mało brakowało, aby to właśnie to właśnie ta piosenka reprezentowała nas w maju na konkursie Eurowizji. Jeden z najbardziej świeżych polskich utworów – podczas pierwszego przesłuchania ciężko poznać, że to polska produkcji. Doskonały teledysk i bardzo zapamiętywalny refren spowodowały, że nie mieliśmy wątpliwości, co powinno być naszym #1.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×